Sklep Google Play na komputerach odświeżony. W końcu!

Sklep Google Play to najlepszy market dedykowany urządzeniom z Androidem na pokładzie. O ile w wersji dla urządzeń mobilnych prezentuje się on dość nowocześnie i doskonale wpisuje się w filozofię stylistyczną Material You, o tyle jego wersja przeglądarkowa wyglądała do tej pory niczym z nieco innej epoki. To się jednak właśnie zmienia. Google Play dla przeglądarek doczekało się poważnych zmian!

Odmieniony Google Play robi wrażenie!

Już na pierwszy rzut oka widać, że sklep z aplikacjami od Google doczekał się pozytywnych zmian. Teraz prezentuje się dużo nowocześniej i nawiązuje do Google Play dla Androida. Taki zabieg sprawił, że jest o wiele bardziej intuicyjny w obsłudze. Google postawiło na przejrzysty interfejs ze znanymi z nowej wersji Androida krągłościami. Niestety nie doszukałem się jeszcze możliwości przełączenia na tryb ciemny – być może ten zostanie dodany do strony później.

Bardzo przejrzyste są także strony poszczególnych gier i aplikacji. Możemy odtworzyć ich zwiastun bądź zdalnie zainstalować je na którymś z naszych urządzeń. Na każdej karcie produktu znajdziemy też tradycyjnie szczegółowe informacje dotyczące danej propozycji oraz opis tytułu/aplikacji ze strony twórców. Muszę przyznać, że na początku czułem się w nowym, przeglądarkowym Google Play nieswojo, ale bardzo szybko się do niego przyzwyczaiłem.

Czytaj też: 200 megapikseli? A na co to komu? Samsung wyjaśnia!

Nowy Google Play jest już widoczny dla wszystkich użytkowników Androida chcących odwiedzić ów market w przeglądarce internetowej. Wystarczy, że wpiszecie frazę Google Play w wyszukiwarce i podążycie za linkiem, który jako pierwszy pokaże się Wam w wynikach wyszukiwania. Dajcie koniecznie znać w komentarzach jak Wam podoba się nowy interfejs.