Serial Fallout na Amazonie? Nie mogę się doczekać!

Fallout to seria gier przedstawiających nam krajobraz po wojnie nuklearnej i Stany Zjednoczone przekształcone w jej wyniku w surowe i niebezpieczne pustkowie. Mroczny klimat połączony z nietuzinkowym poczuciem humoru to jednak z charakterystycznych cech Fallouta. Bardzo ucieszyły mnie więc wieści wskazujące na to, że Amazon nakręci serial na motywach znanych gier komputerowych. Co wiemy o nim na dzień dzisiejszy?

fot. Bethesda

Serial Fallout ma zadatki na hit!

Za realizację serialu odpowiadać będzie studio Kilter Films znane z produkcji hitu HBO – Westworld. Oznacza to, że za produkcję odpowiedzialne będą takie osoby, jak Jonathan Nolan i Lisa Joy. Dowiedzieliśmy się także, że reżyserem pilotowego odcinka będzie sam Nolan wspierany przez takie osobistości, jak Athena Wickman z Kilter Films oraz Todd Howard (Bethesda Game Studios) i James Altman (Bethesda Softworks).

Rolę showrunnerów serialu Fallout mają pełnić Geneva Robertson-Dworet (Kapitan Marvel) i Graham Wagner (Dolina Krzemowa). Nie znamy jeszcze jednak obsady. Mam nadzieję, że ta zacznie się klarować na przestrzeni kilku nadchodzących tygodni. Postaci wykreowane w Fallout na pewno muszą być bardzo wyraziste.

Czytaj też: A jednak! Netflix stawia na rewolucję także w Polsce!

Stanowisko producentów w kwestii pomysłu na serialową adaptację serii Fallout jest następujące:

Fallout to jedna z najlepszych serii gier w historii. Każda część tej szalenie pomysłowej historii sprawia, że możemy spędzić przy niej niezliczone godziny wraz z rodziną i przyjaciółmi. Jesteśmy niesamowicie podekscytowani naszą współpracą z Toddem Howardem i innymi genialnymi osobami z Bethesdy. Chcemy tchnąć ducha w ten wielki, zawrotny i mrocznie zabawny wszechświat z pomocą Amazon Studios 

A jak Wy oceniacie inicjatywę związaną z powstaniem serialu Fallout? Będziecie oglądać?

Grafika główna: Bethesda