A jednak! Netflix stawia na rewolucję także w Polsce!

Kilka dni temu informowaliśmy Was o tym, że Netflix zamierza ograniczyć możliwość dzielenia kont między wieloma użytkownikami. Serwis na takim procederze traci ogromne pieniądze każdego roku. Trudno się więc dziwić temu, że chce egzekwować od użytkowników przestrzeganie regulaminu, który każdy z nas akceptuje zakładając konto w usłudze. W pierwszej kolejności weryfikacja osób korzystających z Netflixa na danym koncie wystartowała we Włoszech. Dziś natomiast dowiadujemy się, że podobne monity pojawiają się już w Polsce!

fot. Mahrous Houses / Unsplash

To koniec dzielenia kont Netflix w Polsce?

Jeśli współdzielicie konta z rodziną bądź znajomymi, którzy nie mieszkają z Wami w jednym gospodarstwie domowym, to możecie zacząć napotykać na problemy z korzystaniem z serwisu. Wasze konto może być tymczasowo blokowane do momentu, w którym podacie kod SMS wysłany na numer głównego użytkownika konta. Po wprowadzeniu kodu można ponownie korzystać z zasobów Netflixa. Administratorzy serwisu w taki sposób utrudniając korzystanie z usługi osobom nie mieszkającym w jednym mieszkaniu czy domu chcą skłonić ich do wykupienia oddzielnej subskrypcji.

Czytaj też: Znamy pierwsze nowości Netflixa na styczeń 2022!

Oczywiście takie działania na pewno zbulwersują tych użytkowników Netflixa, którzy składali się na abonament z rodziną bądź znajomymi. Działania administratorów serwisu są jednak jak najbardziej zgodne z regulaminem serwisu, który mówi, że:

Serwis Netflix oraz wszelkie treści, do których dostęp następuje przy jego użyciu, są przeznaczone wyłącznie do niekomercyjnego użytku osobistego i nie mogą być udostępniane żadnym osobom, które nie mieszkają z użytkownikiem w gospodarstwie domowym.

Ciężko w tej chwili ocenić, czy praktyki Netflixa przyczynią się do zwiększenia ilości sprzedanych subskrypcji nad Wisłą. Na pewno na administrację serwisu wyleje się wiadro pomyj. Kwota jaką trzeba zapłacić za subskrypcję serwisu każdego miesiąca jest stosunkowo wysoka i wynosi 60 złotych. Dla porównania – za 49 złotych rocznie otrzymujemy dostęp do serwisu Prime Video od Amazona. Ponadto w tym roku w Polsce zadebiutuje HBO Max, które z pewnością będzie chciało zdobyć serca użytkowników nad Wisłą niezwykle atrakcyjną ofertą. Jeśli finansowo będzie opłacalnym wyborem, to sytuacja Netflixa może się mocno skomplikować.

Grafika tytułowa: Dima Solomin / Unsplash