Sekcja „Bezpieczeństwo danych” debiutuje w Google Play!

Android to najpopularniejszy system operacyjny dedykowany urządzeniom mobilnym. Przez wiele lat przylgnęła jednak do niego łatka tego mniej bezpiecznego niż iOS. Google w ostatnich latach chce zetrzeć te negatywne wrażenie serwując nam w przypadku Androida rozmaite rozwiązania mające poprawić tą kwestię. Jedno właśnie ujrzało światło dzienne.

Google Play z ważną nowością!

W Google Play pojawiła się właśnie nowa sekcja – Bezpieczeństwo danych. Jest to miejsce, w którym programiści zmuszeni będą umieszczać informacje na temat sposobu zbierania, udostępniania i zabezpieczania danych użytkowników gromadzonych przez ich aplikacje. Ma się to przełożyć na bardziej czytelną komunikację z osobami korzystającymi z google’owskiego marketu z aplikacjami.

Nowa sekcja w Google Play jest już dostępna do przeglądania. Jednocześnie koncern z Mountain View wysłał czytelny sygnał do deweloperów. Muszą oni udostępnić we wspomnianej sekcji stosowne informacje dotyczące swoich produktów. Mają na to czas do 20 lipca. Jeśli nie wywiążą się ze swojego obowiązku to… możemy się spodziewać, że Google zablokuje wyświetlanie ich aplikacji w markecie.

Czytaj też: Wkrótce Asystent Google dla Galaxy Watch 4!

Każde poprawki związane z bezpieczeństwem naszych danych są bardzo mile widziane przez fanów Androida. Cieszę się, że system jest coraz bezpieczniejszy. Mam nadzieję, że jego kolejne odsłony przyniosą rozwiązania w jeszcze większym stopniu ograniczające dostęp niepowołanych osób do naszych danych.