Wkrótce Asystent Google dla Galaxy Watch 4!

Samsung postawił na ścisłą kooperację z Google przy projektowaniu swojego ubiegłorocznego smart-zegarka Galaxy Watch 4. Choć wielkimi krokami zbliżamy się do premiery następcy, koreański koncern nie zamierza przestać wspierać swojego – niedługo – ex-flagowego sprzętu ważnymi aktualizacjami. Już wkrótce zostanie z nim zintegrowany Asystent Google.

Dobre rozwiązania zawsze mile widziane!

Do tej pory nabywcy smartwatcha Samsung Galaxy Watch 4 skazani byli na korzystanie z asystenta głosowego Bixby, który nie radzi sobie z obsługą w języku polskim. Dlatego tak ważnym jest, że niedługo na pokład flagowego zegarka koreańskiego koncernu trafi Asystent Google, który zostanie dobrze zintegrowany z oprogramowaniem urządzenia. To rozwiązanie, które dla wielu z nas może się okazać bardzo przydatne.

Asystent Google od kilku lat jest dostępny nad Wisłą. Komunikujemy się z nim za pośrednictwem głosu. Dzięki zaawansowanej sztucznej inteligencji Asystent Google potrafi odpowiadać na zadane pytania, wyszukiwać informacje w Internecie, kontrolować system smart home, zadzwonić do naszych bliskich czy obsługiwać nasz kalendarz. To bardzo pożądane w przypadku smart-zegarków rozwiązanie, które będzie przydatne na przykład wtedy, gdy mamy czymś zajęte ręce.

Czytaj też: TOP 5 – najciekawsze kamery sportowe do 3000 złotych

Póki co nie wiadomo, kiedy odpowiednia aktualizacja zostanie oficjalnie udostępniona. Ze względu jednak na to, że w sieci pojawił się już teaser na którym Galaxy Watch 4 korzysta z Asystenta, możemy się spodziewać, że nastąpi to w przeciągu kilku nadchodzących tygodni.

Grafika tytułowa: Samsung