Rosotics pochwalił się drukarką 3D do zastosowań kosmicznych

Firma Rosotics zaprezentowała metalową drukarkę 3D do zbiorników rakietowych i innych dużych konstrukcji lotniczych. Pierwszy klient z branży kosmicznej już podpisał odpowiednią umowę.

Christian LaRosa, założyciel i dyrektor generalny Rosotics z siedzibą w Mesa w Arizonie powiedział, że ten system jest przeznaczony zarówno do wymagających zastosowań, jak i tych bardziej powszechnych.

Można go użyć do wydrukowania zbiornika pierwszego lub drugiego stopnia. Można go użyć do kopuł lub silników – dodal Christian LaRosa, cytowany przez portal.

Pierwszy kosmiczny klient

Phantom Space, startup z Tucson w Arizonie produkujący satelity i rakiety nośne, jest pierwszym klientem Rosotics.

Jesteśmy pod wrażeniem możliwości, jakie budują. Druk 3D w małym formacie jest idealny do rzeczy o złożonych strukturach wewnętrznych, takich jak silniki rakietowe. Prawdziwym ograniczeniem jest szybkość, koszt maszyny i koszt zaplecza – powiedział Jim Cantrell, współzałożyciel i dyrektor generalny Phantom Space.

Według niego technologia Rosotics jest „idealna do produkcji na skalę przemysłową takich rzeczy jak zbiorniki rakietowe” i potwierdził, że firma chce kupić jedną maszynę Halo do druku w 3D.

Cena detaliczna maszyn Halo (drukarka 3D) wynosi 950 000 USD. Rosotics planuje rozpocząć dostarczanie tego urządzenia do klientów w Stanach Zjednoczonych i Europie pod koniec sierpnia. Firma liczy, że Halo znajdzie swoje zastosowanie w branży kosmicznej.

Ta platforma została opracowana od podstaw, aby zużywać znacznie mniej energii niż jakakolwiek inna forma produkcji metali. Traktujemy rynek kosmiczny bardzo poważnie, wykraczając poza to, co jest dzisiaj – podkreślił LaRosa.

Źródło: spacenews.com

Czytaj też: Samolot kosmiczny Dawn Mk-II ma zgodę na testowe loty

Grafika tytułowa: ZMorph All-in-One 3D Printers / Unsplash