Qualcomm nawiązuje współpracę z Ferrari!

Qualcomm to jeden z najważniejszych dostawców rozwiązań nie tylko dla urządzeń mobilnych, ale i dla elektroniki noszonej, czy samochodów. Koncern podpisał właśnie umowę z Ferrari, na mocy której dostarczy podzespoły odpowiadające za przetwarzanie danych w przyszłych modelach z logo włoskiej marki. Co warto wiedzieć na temat tej kooperacji?

Rozwiązania Qualcomm trafią na pokład samochodów Ferrari!

Umowa, którą związały się obydwa koncerny została określona jako strategiczna kolaboracja technologiczna. Qualcomm zajmie się dostarczaniem rozwiązań z kategorii Snapdragon Digital Chassis. W skład pakietu oferowanego przez Amerykanów producentom samochodów wchodzą takie rozwiązania, jak Snapdragon Ride (rozwiązania związane z automatyzacją i wspomaganiem jazdy), Snapdragon Cockpit (technologie wykorzystywane w kabinie samochodu) oraz Snapdragon Auto Connectivity (technologie zapewniające w samochodach dostęp do sieci LTE, 5G oraz Wi-Fi). Rozwiązań do których dostęp uzyska Ferrari jest więc naprawdę sporo! Qualcomm będzie także sponsorować zespół Formuły 1 — Scuderia Ferrari. Logo koncernu pojawi się na bolidach z Włoch. Współpraca sponsorska prowadzona będzie także na polu esportowym.

W ciepłych słowach o nawiązanej współpracy wypowiada się Benedetto Vigina – prezes Ferrari:

Wierzmy, że postęp wymaga współpracy pomiędzy liderami na rynku. Dzięki umowie z Qualcomm Technologies rozszerzymy swoją wiedzę w kwestii technologii cyfrowych oraz Web 3.0. Są to obszary z dużym potencjałem dla motoryzacji i sportów wyścigowych. Wierzymy również, że drogocenne partnerstwo i indywidualna interpretacja Ferrari sprawią, że nasze produkty zostaną udoskonalone.

Czytaj też: Ducati razem z Lenovo wkraczają w kolejny sezon MotoGP!

Mam nadzieję, że już wkrótce przekonamy się, na które rozwiązania postawi Ferrari w przypadku swoich cywilnych samochodów. Możemy się spodziewać, że technologie Qualcomm znajdą także zastosowanie na torach wyścigowych. W końcu dzisiejsze pojazdy to nie tylko środki lokomocji, ale prawdziwe komputery na kołach.

A jak Wy oceniacie nawiązanie współpracy przez dwa wspomniane koncerny?

Grafika tytułowa: Qualcomm / Ferrari