Microsoft Defender w końcu dla Androida oraz iOS!

Microsoft od dłuższego czasu zapowiadał, że chce wydać swoje cenione narzędzie antywirusowe – Defendera – dla alternatywnych platform. Trudno się temu dziwić. Program wbudowany w systemy Windows 10 i Windows 11 jest wysoko oceniany we wszelakich rankingach antywirusów i jednocześnie bardzo skuteczny. Dziś w postaci aplikacji Microsoft Defender pojawił się m.in. w App Store i Google Play. Co warto wiedzieć na jego temat?

fot. Microsoft

Microsoft Defender dostępny do pobrania. Na razie nie każdy go sprawdzi!

Microsoft Defender obecny był w świecie smartfonów od jakiegoś czasu. Do tej pory jednak sprawdzano go wyłącznie w przypadku użytkowników korporacyjnych. Teraz natomiast pojawił się w postaci aplikacji (Microsoft Defender Preview), którą będzie mógł sprawdzić każdy użytkownik iOS oraz Androida – póki co jednak testy publiczne zostały ograniczone do obszaru Stanów Zjednoczonych. Nie martwcie się jednak! Z pewnością kolejne tygodnie przyniosą rozszerzenie testów na kolejne kraje. To standardowa procedura forsowana w przypadku większości produktów od koncernu z Redmond. Sam pobrałem już apkę na moje urządzenia, ale nie mogę się w niej zalogować.

Defender dla Androida oraz iOS dostępny jest obecnie w bardzo wstępnej wersji, która jest jedynie namiastką tego, co owo oprogramowanie antywirusowe ma nam zaoferować w stabilnej wersji. Dlatego też można się spodziewać występujących błędów oraz w niektórych przypadkach – niestabilnej pracy antywirusa. Biorąc jednak pod uwagę fakt, jak solidnym rozwiązaniem jest Defender w przypadku systemów z rodziny Windows, możemy się spodziewać, że Microsoft do momentu oficjalnej premiery starannie dopracuje swoje narzędzie.

Czytaj też: Kolejne nowości w aplikacji Twój telefon!

Mam nadzieję, że to kwestia kilku tygodni byśmy mogli sprawdzić Microsoft Defendera dla alternatywnych platform w Polsce. Jako że na co dzień korzystam z rozwiązania w przypadku moich komputerów, to chętnie przetestuję go na moim tablecie i smartfonie.

Dajcie koniecznie znać w komentarzach z jakiego rozwiązania antywirusowego Wy korzystacie na co dzień!

Grafika tytułowa: Microsoft