Fresco XL – taki zasięg powinien mieć każdy elektryk?

Samochody z napędem elektrycznym w kolejnych latach będą coraz bardziej zadomowiały się na europejskich drogach. Mimo, że producenci starają się dokładać wszelkich starań do tego, by pojazdy tego typu dorównały pod względem wielu parametrów autom spalinowym, wiele jest jeszcze w ich przypadku do udoskonalenia. Między innymi kuleją zasięgi „elektryków”. Stereotypy w tej kwestii przełamuje tajemniczy projekt pod nazwą Fresco XL!

Fresco XL z zasięgiem 1000 km!

Fresco Motors to norweski startup, którego twórcy chcą zrewolucjonizować elektromobilność. Do tej pory bowiem samochody elektryczne nie oferowały nam imponującego zasięgu przemieszczania się między ładowaniami. Koncept Fresco XL ma nas przekonać, że rewolucja w napędach elektrycznych jest możliwa. Projekt jest bardzo futurystyczny i znajduje się obecnie w bardzo wstępnej fazie prac. Być może jednak okaże się na tyle atrakcyjny, że na stałe zagości na drogach!

Akumulator samochodu ma zapewnić zasięg do 1000 km na jednym ładowaniu. Dużą rolę w kwestii zarządzania energią pojazdu będą odgrywały jego aerodynamiczne kształty. Ponadto wiadomo już, że Fresco XL ma być wyposażony w dwa silniki i napęd na cztery koła. Będzie to pojazd 8-osobowy. Wstępne rendery wskazują na to, że nadwozie Fresco XL będzie proste i bardzo minimalistyczne.

Czytaj też: Redmi Note 11 w Polsce jeszcze w tym miesiącu!

Osoby zainteresowane zakupem takiego samochodu mogą już składać rezerwacje na pierwszego elektryka Fresco Motors. Wpisowe, by uwzględniono nas w kolejce wynosi 1000 euro. Ceny Fresco XL mają natomiast startować od 114 tys. euro za najuboższą wersję co oznacza, że nie będzie to samochód na każdą kieszeń. Na zakup pozwolą sobie wyłącznie majętni kierowcy.

Grafika tytułowa: Fresco Motors