Ducati razem z Lenovo wkraczają w kolejny sezon MotoGP!

Ducati w 2021 roku wywalczyło tytuł Mistrza Świata Konstruktorów MotoGP po raz drugi z rzędu. Koncern ma ambicje, by w 2022 roku po raz kolejny pozostać niedoścignionym dla konkurencji. Dlatego też kolejny sezon rozpocznie we współpracy z Lenovo. Zadaniem chińskiego giganta będzie dostarczenie najwyższej klasy rozwiązań w zakresie sztucznej inteligencji, przechowywania i transmisji danych oraz komunikacji po to, by włoski koncern mógł realizować sprawnie swoje cele. Co warto wiedzieć o tej kooperacji?

fot. Lenovo

Lenovo i Ducati razem w MotoGP 2022!

Ducati będzie wykorzystywało liczne rozwiązania od Lenovo, które pomogą koncernowi osiągnąć sukces na torach wyścigowych. Oto jak o kooperacji wypowiadają się przedstawiciele obydwu przedsiębiorstw:

Rok 2021 był ważnym rokiem dla Ducati Lenovo Team. Wzmocniliśmy nasze partnerstwo technologiczne, torując drogę dla odważniejszych innowacji w nowym, hybrydowym świecie pracy. Jesteśmy dumni ze współpracy z firmą Ducati, która podziela nasze wartości, takie jak prędkość, oddanie, duch współpracy i koncentracja na wynikach. Zgodnie z naszą misją umożliwienia inteligentnej transformacji, będziemy nadal inwestować i wprowadzać innowacje we współpracy z Ducati, aby osiągać coraz ambitniejsze cele w szybko rozwijającej się branży sportów motorowych — komentuje Luca Rossi, Prezes działu Intelligent Devices Group w Lenovo.

Aby zapewnić sobie konkurencyjność i osiągać najlepsze wyniki, zarówno na torze, jak i poza nim, trzeba mieć sprecyzowaną wizję kluczowej roli innowacji cyfrowych i polegać na wsparciu ze strony najlepszych partnerów. Dzięki współpracy z Lenovo udało nam się zrealizować ważne cele, takie jak usprawnienie gromadzenia i analizy danych, a tym samym przyspieszenie procesu podejmowania decyzji. W ten sposób wprowadziliśmy na tory całego świata motocykl, który w zeszłym sezonie zdobył drugi rok z rzędu tytuł Mistrza Świata Konstruktorów MotoGP — mówi Claudio Domenicali, Dyrektor Generalny Ducati. Dzięki pasji, jaką darzymy innowacje technologiczne i którą dzielimy z Lenovo, będziemy nadal podążać w tym kierunku, testując rozwiązania technologiczne, które pozwolą osiągnąć jeszcze lepsze wyniki na torze, w produkcji seryjnej oraz w infrastrukturach korporacyjnych.

Wśród rozwiązań z których skorzysta Ducati na uwagę zasługuje serwer brzegowy ThinkSystem SE350. Serwer Lenovo wyróżnia się dużą mocą obliczeniową zamkniętą w niezwykle małym urządzeniu, które zapewnia możliwości obliczeniowe i funkcje sztucznej inteligencji wszędzie tam, gdzie są one potrzebne. Urządzenie charakteryzuje wysoka odporność na działanie zewnętrznych czynników takich, jak wilgoć czy pył. ThinkSystem SE350 pozwala inżynierom zarządzać parkiem maszyn w czasie rzeczywistym z każdego miejsca, a około 15 GB danych dotyczących każdego z motocykli umożliwi formułowanie spersonalizowanych analiz dla kierowców do podejmowania szybkich decyzji w oparciu o rzetelne informacje. W dodatku jest to rozwiązanie bardzo bezpieczne.

Czytaj też: Facebook i Instagram na wylocie z Europy? Winne UE i RODO!

Ponadto pracownicy teamu Ducati będą korzystać z innych rozwiązań dostarczanych przez Lenovo, takich jak mobilna stacja robocza Lenovo ThinkPad P1 czy nowoczesne komputery ThinkPad X1 Fold. Będą też prowadzone wspólne prace mające na celu wykorzystanie sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego oraz rozszerzonej rzeczywistości w dyscyplinie wyścigów motocyklowych po to, by osiągać kolejne sukcesy.

A czy Wy śledzicie zmagania w ramach MotoGP?

Grafika tytułowa: Ducati / Lenovo