TOP 5 – najciekawsze czytniki ebooków

Dobry czytnik ebooków to akcesorium, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie długiego jesiennego, lub zimowego wieczoru. Takie urządzenia coraz częściej zastępują nam książki w ich papierowej postaci. Trudno się jednak temu dziwić. Lubimy stawiać na wygodę. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych naszym zdaniem czytników ebooków dostępnych na naszym rynku.

Dlaczego wybieramy czytniki ebooków zamiast książek?

Czytniki ebooków pozwalają nam zawsze mieć przy sobie nasze ulubione książki w cyfrowej postaci. Dzięki wbudowanym w nie obszernym modułom pamięci, niewielkie urządzenia mogą pomieścić całą bibliotekę. Warto pamiętać, że dobry czytnik ebooków umożliwia nam personalizację widoku ekranu e-ink w taki sposób, by czytanie było dla nas jak najbardziej wygodne, a tekst jak najbardziej przejrzysty. Sprawdźmy jakie urządzenia mają nam do zaoferowania popularni producenci.

Czytaj też: TOP 5 – najciekawsze opaski sportowe

Onyx Note 5

Onyx Note 5 to najciekawsze urządzenie w naszym zestawieniu. Producent postawił w jego przypadku na ekran o przekątnej 10,3″ i rozdzielczości 1872 x 1404 pikseli. Sprzęt wyposażony został w wydajny ośmiordzeniowy procesor wspierany przez 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB przestrzeni na dane użytkownika. Co ciekawe, urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Android 11. Na jego pokładzie zamontowano też czytnik linii papilarnych, mikrofon oraz głośniki.

Na pokładzie tak świetnie wyposażonego urządzenia nie może zabraknąć modułów łączności – Wi-Fi (2.4GHz + 5GHz) oraz Bluetooth. Ponadto czytnik wyposażony został w złącze USB-C. Dołączony został do niego także stylus, za pośrednictwem którego możemy w wygodny sposób sporządzać notatki. Onyx Note 5 to prawdziwy kombajn obsługujący wiele formatów elektronicznych książek. Za tak wszechstronny sprzęt trzeba zapłacić 2879 złotych.

Amazon Kindle Oasis 3 32GB IPX8

Kolejne z urządzeń to świetny czytnik ebooków od Amazona. Potencjalnym nabywcom oferuje ekran o przekątnej 7″ i rozdzielczości 1680 x 1264 pikseli. Pracą czytnika zarządza wydajny procesor, a na dane użytkownika wygospodarowano 32 GB wbudowanej pamięci. Amazon Kindle Oasis 3 to wsparcie dla wielu formatów cyfrowych książek.

Urządzenie wyposażono w podstawowe moduły łączności bezprzewodowej – Wi-Fi 802.11 b/g/n oraz Bluetooth. Na minus obecność na pokładzie złącza microUSB. Od sprzętu tej klasy mamy prawo wymagać, by było to USB-C. Co ciekawe, omawiany czytnik ebooków jest odporny na zalanie i zachlapanie dzięki temu, że spełnia standardy IPX8. Za Amazon Kindle Oasis 3 32GB IPX8 trzeba zapłacić 1749 złotych.

Amazon Kindle Paperwhite 4 8GB IPX8

Kindle Paperwhite 4 8GB IPX8 to nieco tańszy czytnik ebooków od pierwszej propozycji z naszego rankingu. Ciągle to jednak sprzęt wysokiej klasy. Nabywcom zaoferuje ekran o przekątnej 6″ i rozdzielczości 1448 x 1072 pikseli. Na dane użytkownika wygospodarowano 8 GB wbudowanej pamięci. Kindle Paperwhite 4, jak na produkt Amazona przystało, oferuje wsparcie dla licznych formatów cyfrowych książek.

Także na pokładzie tańszego Kindle’a możemy liczyć na obecność modułów łączności bezprzewodowej – Wi-Fi 802.11 b/g/n oraz Bluetooth. Niestety i w jego przypadku postawiono na złącze microUSB. Amazon przyzwyczaja nas do tego, że jego czytniki ebooków są odporne na zalanie i zachlapanie dzięki temu, że spełniają standardy IPX8. Za Kindle Paperwhite 4 8GB IPX8 trzeba zapłacić 799 złotych.

Onyx Boox Poke 3

Onyx Boox Poke 3 to niezwykle ciekawy, poręczny czytnik ebooków. Producent postawił w jego przypadku na ekran o przekątnej 6″ i rozdzielczości 1448 x 1072 pikseli. Sprzęt wyposażony został w wydajny ośmiordzeniowy procesor wspierany przez 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB przestrzeni na dane użytkownika. Co ciekawe, urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Android 10.

Oczywiście dobrze wyposażony czytnik ebooków musi być wyposażony w uniwersalne moduły łączności – Wi-Fi (2.4GHz + 5GHz) oraz Bluetooth. Ładować będziemy go za pośrednictwem USB-C. Sprzęt oferuje wsparcie dla wielu formatów ebooków. Producent życzy sobie za niego 839 złotych.

Bemi Cognita Light 6″

Na koniec mamy dla Was najtańszy czytnik w zestawieniu – Bemi Cognita Light 6″. Jak możecie się domyślić, sprzęt za 389 złotych nie powali nikogo na kolana swoją specyfikacją. Producent postawił na ekran o przekątnej 6″ i rozdzielczości 1024 x 758 pikseli. Sercem czytnika jest jednordzeniowy procesor wspierany przez 128 MB pamięci RAM. Na dane użytkownika wygospodarowano 4 GB wbudowanej pamięci rozszerzalnej kartami microSD. Nie ma tu ekranu dotykowego, łączności bezprzewodowej czy innych, niepotrzebnych funkcji. Prezentowany czytnik ma po prostu działać i umożliwiać nam czytanie ulubionych książek. I być może to jest jego największy atut!

Czytaj też: Ukraińcy rozbrajają bombę! To wideo to hit Internetu!

A czy Wy korzystacie z czytników ebooków? A może wolicie tradycyjne książki? Zapraszamy Was do dyskusji w komentarzach!