Poprawiony ekran blokady w iOS 17?

System iOS 17 zostanie przedstawiony oficjalnie już za kilka tygodni – w trakcie konferencji deweloperskiej WWDC 2023. Trudno się więc dziwić, że na jego temat trafia do sieci coraz więcej informacji. Najnowszy przeciek ucieszy najbardziej fanów usługi streamingowej Apple Music.

fot. Bagus Hernawan / Unsplash

Nowości w Apple Music – lepsza integracja z systemem?

Liczni leaksterzy wskazują na to, że aplikacja Apple Music zostanie lepiej zintegrowana z systemem. Ma to się objawić m.in. w nowościach Apple Music dla ekranu blokady. Najważniejszą ma być możliwość wyświetlania tekstów słuchanych utworów przy zablokowanym ekranie.

Poza tym Apple Music ma też otrzymać przebudowany, uproszczony interfejs, w przypadku którego nacisk stawiany będzie na przeprojektowane, wyraziste elementy graficzne przy jednoczesnej redukcji ilości zbędnych pól tekstowych. Koncern z Cupertino chce przekonać nas do swojej sztandarowej usługi.

Czytaj też: Nokia zaserwuje nam wytrzymałego smartfona!

Póki co nie wiadomo, które smartfony Apple otrzymają iOS 17. Źródła są sprzeczne w tej kwestii. Niektóre wskazują na zakończenie wsparcia w przypadku iPhone 8, iPhone 8 Plus oraz iPhone X. Inne zakładają natomiast udostępnienie nowej wersji oprogramowania dla wszystkich wspieranych obecnie modeli. Jak będzie faktyczne? Tego dowiemy się już wkrótce!

Grafika tytułowa: simerpreet singh / Unsplash