Liczne nowości w aplikacjach Apple już wkrótce!

Wielkimi krokami zbliżamy się do dorocznej czerwcowej konferencji deweloperskiej Apple. Podczas WWDC 2023 poznamy nie tylko nowe wersje systemów od amerykańskiego koncernu, ale i zmiany w aplikacjach. Które fabryczne rozwiązania z Cupertino zostaną ulepszone przez producenta?

fot. David Grandmougin / Unsplash

Które aplikacje doczekają się modyfikacji?

Poważnych zmian doczeka się aplikacja Zdrowie. Ma być ona o wiele bardziej przejrzysta i intuicyjna w obsłudze. Statystyki związane z naszym stanem zdrowia będą teraz przedstawiane nie w postaci listy, a intuicyjnych w obsłudze kafelków. Dzięki takiemu zabiegowi interfejs aplikacji będzie przejrzysty – by korzystanie z niego nie sprawiało problemów nawet laikom.

Sporo zmian trafi do aplikacji Portfel. W jej przypadku możliwe będzie wygodne wywoływanie panelu wyszukiwania przez przeciągnięcie w dół. Ponadto w aplikacji pojawi się przycisk przenoszący nas do ekranu wszystkich dokonanych przez nas transakcji. Wygospodarowana zostanie również dedykowana przestrzeń dla funkcji Apple Cash/Savings związanych z usługami finansowymi Apple.

Czytaj też: Poprawiony ekran blokady w iOS 17?

Czy zmiany we wiodących aplikacjach Apple będą korzystne dla użytkowników? Ciężko to w tej chwili ocenić. Musimy poczekać na ich udostępnienie i na możliwość ich sprawdzenia. Koncern z Cupertino nie powinien nas jednak rozczarować.

Grafika tytułowa: William Hook / Unsplash