Ponad 1 milion złotych w rozgrywkach PLE!

Pula finansowa, którą w 2022 roku zaoferuje Polska Liga Esportowa w organizowanych przez siebie rozgrywkach, przekroczy milion złotych.

Jest to największa jak do tej pory pula nagród w polskiej lidze.

Polska Liga Esportowa szczególną uwagę zwraca na rozwój krajowej sceny i jej profesjonalizację. Wdrożony we wrześniu 2021 roku projekt Centralizacji Praw Sponsoringowych zapewnił drużynom biorącym udział w rozgrywkach PGE Dywizji Mistrzowskiej udział w kontraktach i zyskach generowanych przez ligę.   Kolejnym – niezmiernie ważnym etapem – jest wkroczenie z łączną pulą finansową w 2022 roku na pułap miliona złotych.

Główną część całości stanowić będzie budżet przeznaczy na rozgrywki Counter Strike: Global Offensive – 800 tysięcy złotych na przestrzeni całego roku. 12 najlepszych drużyn w Polsce, będzie rywalizować w jednym, długim sezonie, trwającym od lutego do grudnia. W okresie wakacyjnym – kolejna odsłona Superpucharu. Po wakacjach – powrót w ligowe ramy i wyłonienie mistrza Polskiej Ligi Esportowej.

Czytaj także: https://conowego.pl/aktualnosci/finaly-polskiej-ligi-esportowej-w-polsacie-109146

Dodatkowo, przekształcone w cykl turniejów z nagrodami rozgrywki dotychczasowej Dywizji Profesjonalnej, oraz niedawno ogłoszone HUBy z łączną pulą 100 tysięcy złotych dopełniają szerokie spektrum rywalizacji w Counter Strike: Global Offensive w lidze.

PLE została wybrana wyłącznym operatorem rozgrywek VALORANT East: United. Struktura obejmująca 20 krajów Europy Środkowo-Wschodniej, mająca wyłonić profesjonalnych graczy nowej fali

 Zawodnicy-amatorzy zawalczyć mogą nie tylko o awans do kolejnych, coraz to większych turniejów w VALORANT. Także o niemałe pieniądze – na dystansie całego roku zmagań, do graczy powędruje łącznie przeszło 43 tysiące dolarów.

Czytaj także: https://conowego.pl/aktualnosci/nowy-system-rozgrywek-w-valorant-takze-w-polsce-111032

Rywalizacja w ramach Polskiej Ligi Esportowej już trwa – rozgrywki VALORANT East: United dobrnęły niedawno do finału pierwszego tygodnia. Należy jeszcze  poczekać na inaugurację sezonu Dywizji Mistrzowskiej w CS:GO. O wszelkich działaniach ligi będziemy informować.