Nowy system rozgrywek w VALORANT także w Polsce

Polska Liga Esportowa na najbliższe trzy lata została operatorem nowego systemu rozgrywek  VALORANT Regional Circuit (VRC).

VRC to system rywalizacji, wprowadzony w 20 krajach europejskich. Stworzony i sprofilowany dla graczy na wszystkich poziomach umiejętności, którzy chcą dołączyć do poziomu pro.

Rozgrywki będą miały zorganizowaną, oddolną strukturę, od grania w domu po finałowe gry offline z wysokimi nagrodami finansowymi.

Punktem wyjścia będą HUBy, w których drużyny będą mogły rywalizować o pozycje w tygodniowych rankingach. Co tydzień najlepsze drużyny otrzymają przepustki do udziału w weekendowych finałach. Za pośrednictwem HUB-ów solo, pięciu najlepszych graczy utworzy drużynę i zmierzy się w finale.

Czytaj także: https://conowego.pl/aktualnosci/dwaj-polacy-walcza-w-valorant-champions-109895

Zespoły, które biorą udział w pierwszym etapie otrzymają nagrody w postaci punktów, których liczba zadecyduje o uczestnictwie w finałach każdego miesiąca. Od tego momentu finały będą rozgrywane w formule offline w jednym z krajów stowarzyszonych VRC, zaczynając od Polski. Ta decyzja wydawcy Riot Games świadczy o poważnym traktowaniu polskiego rynku jako miejsca rozgrywek esportowych.

Rozgrywki ruszą już pod koniec stycznia 2022 roku. Streamerzy i komentatorzy wezmą udział w rozgrywkach we wszystkich regionach, a jego polskim ambasadorem zostanie Krystian „TERP” Terpiński.