Honda i Sony razem zbudują samochód elektryczny!

Nie unikniemy elektryfikacji rynku motoryzacyjnego. W najbliższych latach gamy modelowe poszczególnych producentów samochodów ulegną kompletnej przebudowie. Na rynku pojawią się też całkowicie nowi gracze, który będą chcieli podbić nasze serca swoimi propozycjami. Sony ma zamiar przygotować samochód elektryczny w porozumieniu z koncernem Honda!

fot. Sony

Sony powalczy o serca kierowców!

Japoński koncern podejmie współpracę z Hondą w celu stworzenia nowego konsorcjum na rynku motoryzacyjnym. Odpowiadać będzie ono za produkcję elektrycznych samochodów klasy Premium. Warto jednak wspomnieć o tym, że przygotowanie gruntu pod nową współpracę japońskich firm trochę potrwa. Pierwszych pojazdów będących efektem kooperacji spodziewamy się dopiero w 2025 roku.

O tym, że Sony ma potencjał w branży motoryzacyjnej, przekonaliśmy się podczas styczniowych targów CES 2022, które odbyły się w Las Vegas. Zaprezentowane zostały wtedy modele Vision-S 01 oraz Vision-S 02. Szczególnie ciekawie prezentował się ten drugi, będący SUV-em wyposażonym w elektryczne silniki o łącznej mocy ponad 550 KM. Umożliwiają one przyśpieszenie do 100 km/h w czasie poniżej 5 sekund.

Czytaj też: GTA V na next-genowe konsole już za kilka dni!

Samochody elektryczne Sony i Hondy z pewnością wzbudzą zainteresowanie, gdy już pojawią się na rynku. Mam nadzieję tylko, że nie będą horrendalnie drogie, bo wtedy wyniki sprzedaży mogą się okazać dla japońskich koncernów mało satysfakcjonujące.

Grafika tytułowa: Sony