Polska Poczta też będzie miała swoje automaty paczkowe

W przyszłym roku powstanie 2000 automatów, z czego co najmniej 750 z nich stanie w pierwszej połowie roku przy sklepach sieci Biedronka.

Automaty paczkowe to idealne rozwiązanie w czasie, gdy z konieczności powinniśmy unikać osobistych kontaktów z doręczycielami, dlatego po wprowadzeniu do użytku na początku listopada automatów Allegro polskie miasta czekają kolejne udogodnienia. O pracy nad własnymi automatami Poczta Polska informowała już kilka miesięcy temu – wg zapowiedzi do końca 2022 roku ma pojawić się ich ponad 2000.

Czytaj też: Automaty paczkowe Allegro już działają. Na razie jest ich 600

“Rosnący trend zakupów internetowych, ściśle powiązany z oczekiwaniami klientów w zakresie wygodnej dostawy zamówionego towaru, wyznacza bieżące standardy logistyczne i przyspiesza działania spółki w zakresie rozwoju kolejnego kanału dostaw” – czytaliśmy w oświadczeniu firmy w lipcu. Jak poinformował dziś na Twitterze dziennikarz “Wiadomości Handlowych” Paweł Jachowski, przy projekcie z Pocztą Polską współpracować będą P2A Box i Pakpobox, a w pierwszej połowie przyszłego roku ma powstać 750 automatów, które staną przy Biedronkach w całej Polsce.