Automaty paczkowe Allegro już działają. Na razie jest ich 600

One Box to jedna z usług, wchodzących w skład nowej marki logistycznej One by Allegro.

Z początkiem listopada Allegro uruchomiło pierwsze ze swoich zielonych automatów paczkowych, One Box. Na razie z 600 z nich mogą skorzystać mieszkańcy Warszawy, a w kolejnych dniach mają dołączyć do nich klienci z Poznania, Torunia, Wrocławia, Łodzi czy Katowic. Prezes Allegro, Francois Nyuts, zapowiedział, że do końca roku firma chciałaby “zasadzić” 3000 takich automatów w całej Polsce. 

Czytaj też: Allegro przejmuje X-press Couriers, automaty jeszcze w tym roku

Wg informacji Allegro, korzystający z One Box klienci w większości odbiorą swoje paczki już następnego dnia po zakupie. Budowana od lata sieć automatów ma być przyjazna środowisku – wszystkie urządzenia zasilane są zieloną energią pochodzącą z odnawialnych źródeł, a konstrukcja wspierająca roślinność składa się do 90% z recyklingowanego drewna.

“Projektując naszą sieć za cel  postawiliśmy sobie bezpieczeństwo i troskę o ład przestrzenny i środowisko. Nasze automaty harmonijnie wtapiają się w krajobraz miejski – tam, gdzie było to możliwe, są obsadzone roślinami i nie są na nich umieszczane reklamy. Ponadto będą posiadać udogodnienia dla osób niesłyszących i niedowidzących, czujniki jakości powietrza, system cichego domykania skrytek, oświetlenie uruchamiane czujnikiem ruchu oraz dostosowywane są do okolicznej infrastruktury, aby zapewnić łatwy dostęp dla osób poruszających się na wózkach i zabezpieczyć strefy wyładunku dla kurierów” – mówi Francois Nyuts. 

One Box to jedna z usług nowej marki logistycznej – One by Allegro – której rozwinięciem będą też m.in sieć punktów odbioru One Punkt oraz kompleksowa usługa realizacji zamówień dla sprzedawców – One Fulfillment. Zielone automaty powstały we współpracy z UPS.