Tańsza alternatywa dla flagowców? Realme GT NEO 2 już w Polsce

Sprawdź, jakimi zaletami może pochwalić się nowy smartfon producenta z Shenzhen.

Wysoka kultura pracy i niskie temperatury nawet pod maksymalnym obciążeniem – to jedne z głównych zalet, którymi może się pochwalić realme GT NEO 2 – nowy smartfon ze stworzonej dla entuzjastów wydajności i nowatorskiego dizajnu serii GT.  Producent przekonuje, że dzięki wykorzystaniu procesora Snapdragon 870 5G model, który trafił dziś do sprzedaży w Polsce, nie ustępuje pod względem możliwości flagowcom, zachowując jednocześnie konkurencyjną cenę modelu z wyższej/średniej półki. 

Czytaj też: Realme GT Master Edition – średnia półka, spore możliwości

Realme GT NEO 2 został wyceniony na 2099 złotych w podstawowym wariancie pojemnościowym 8/128 GB (wersje kolorystyczne: czarny i niebieski). Za wariant o pojemności 12/256 GB zapłacimy w Polsce 2299 złotych (wersje kolorystyczne: czarny oraz zielony). Z okazji polskiej premiery w dniach 15-16 listopada realme GT NEO 2 można będzie kupić w promocji – odpowiednio za 1799 złotych (8/128 GB) oraz 1999 złotych (12/256 GB).

Ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 870 5G, który napędza GT NEO 2, wspierany jest przez pamięć wewnętrzną (ROM) klasy UFS 3.1 oraz czterokanałową pamięć RAM – zależnie od wybranego wariantu pojemnościowego jest to 8/128 lub 12/256 GB. Użytkownik może również sięgnąć po funkcję DRE (Dynamic RAM Expansion), aby rozszerzyć pamięć RAM nawet o dodatkowe 7 GB.

Smartfon, jak przystało na przedstawiciela serii GT, wspiera standard ładowania Super Dart Charge 65 W. Oznacza to, że baterię o pojemności 5000 mAh oferującą zapas energii na cały dzień intensywnego użytkowania  można załadować od 0 do 100% w nieco ponad pół godziny (36 minut). 

Realme GT NEO 2 wyposażony został w potrójny moduł aparatu głównego z 64 MP sensorem Samsung GW1, wspomaganym przez obiektyw do zdjęć ultraszerokokątnych (8 MP) oraz oczko do zdjęć makro (2 MP). Zestaw uzupełnia przedni aparat do selfie bazujący na 16 MP sensorze firmy Sony.

W modelu realme GT NEO 2 producent po raz pierwszy sięgnął po najnowszej generacji wyświetlacz AMOLED E4 firmy Samsung. Przekątna 6,62” i wysokie odświeżanie (120 Hz) sprawiają, że smartfon znakomicie nadaje się do oglądania filmów oraz seriali. Specyfikacja realme GT NEO 2 zapewnia również użytkownikowi wystarczający zapas mocy, aby bez lagów grać w wymagające gry lub korzystać z wielu aplikacji jednocześnie.