Platforma streamingowa Vivaplay dostępna w Vectrze

Od 3 sierpnia tego roku klienci Vectry będą mieli możliwość dodania do swoich pakietów subskrypcji serwisu streamingowego Viapla. Aplikacja Viaplay będzie także dostępna na TV Smart 4K Box – najnowszych dekoderach z Android TV oferowanych przez Vectrę.

Nordic Entertainment Group (NENT Group) oraz Vectra, podpisały wieloletnią umowę dystrybucyjną, która umożliwi dostęp do serwisu streamingowego Viaplay. Od sierpnia platforma Viaplay  będzie oferowała polskim widzom treści Viaplay Originals, międzynarodowych filmów i seriali, programów dla dzieci, a także najważniejszych, transmitowanych na żywo, wydarzeń sportowych, takich jak spotkania piłkarskiej Bundesligi,
a w kolejnych latach również mecze Premier League oraz wyścigi Formuły 1.

W Polsce cena miesięcznej subskrypcji platformy Viaplay wyniesie 34 zł. Dostęp do serwisu będzie oferowany zarówno poprzez bezpośrednią subskrypcję, jak i za pośrednictwem partnerów zewnętrznych. Viaplay będzie również dostępny w szerokiej gamie urządzeń oraz platform, takich jak telewizory smart marki Samsung, LG, Panasonic, Sony, Philips oraz TCL; smartfony i tablety wyposażone w systemy operacyjne iOS oraz Android; urządzenia Chromecast oraz Apple TV, konsole PlayStation 4 i PlayStation 5 oraz Xbox One, a także komputery PC oraz Mac.

Tomasz Żurański, Prezes Zarządu Vectra S.A.: Naszą misją jest wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i zapewniać im dostęp do najlepszej rozrywki w oparciu o najnowsze technologie. Viaplay to kolejny, bardzo atrakcyjny serwis dla miłośników kina i sportu w portfolio produktowym naszej firmy. Dzięki usłudze TV Smart nasi Klienci mogą zabrać ze sobą również Viaplay wszędzie tam, gdzie jest Internet na terytorium Polski i UE.