BenQ W1800i 4K UHD Android TV – bezprzewodowy projektor z trybem filmowca

 W1800i to najnowszy projektor kina domowego UHD z systemem Android TV, 100% pokryciem kinowej palety kolorów Rec. 709 i trybem filmowca, który eliminuje klatkowanie. W1800i ma jasność 2000 ANSI lumenów, rozdzielczość 4K HDR10/HLG i wyświetla obraz o przekątnej 100 cali (2,54 m) z odległości 2,5 m. Projektor ma m.in. 2 gniazda HDMI 2.0 (HDCP2.2) oraz wbudowany 5W głośnik.

Projektor dostarczany jest z raportem z indywidualnej fabrycznej kalibracji kolorów zapewniającej zgodność z wizją reżysera. Tryb Filmowca (FilmMaker) pozwala dodatkowo zachować tempo projekcji, dynamikę i jasność obrazu tak jak zaplanowali to twórcy filmu. W praktyce oznacza to, że projektor sprawdza w jakiej liczbie klatek na sekundę film został nagrany i z taką samą ilością klatek odtwarza materiał. Eliminuje to wrażenie klatkowania.

Dzięki Android TV projektor BenQ W1800i zapewnia natychmiastowy, bezpośredni dostęp do wszystkich treści znalezionych w Google Play. Jest również wyposażony w wieloplatformową projekcję bezprzewodową.

Tryb filmowca zachowuje wizję reżysera

Opracowując i implementując w swoich urządzeniach rozwiązanie CinematiColor™ firma BenQ zapewnia hollywoodzki poziomów wiernego odwzorowania kolorów. Jasność 2000 ANSI lumenów i rozdzielczość 4K z obsługą HDR sprawiają, że W1800i idealnie pasuje do kina domowego czy centrów domowej rozrywki. Tryb filmowca (Filmmaker) zachowuje oryginalny rytm ruchu, kolory, jasność i dynamikę obrazu, czyli nastroje i atmosferę jaką zaplanowali twórcy filmu dla odbioru na dużym ekranie. W1800i pozwala realizować pragnienie filmowców, by widzowie domowi mogli przeżywać dynamiczne sceny i nostalgiczne chwile w sposób, w jaki planowali ono tworząc swoje dzieła. W1800i zapewnia 100% pokrycie kinowej palety kolorów Rec. 709 z Delta E≤3. Każdy projektor jest indywidualnie fabrycznie testowany i kalibrowany kolorystycznie, a użytkownik otrzymuje raport z kalibracji.

Jeden przycisk otwiera nowoczesne centrum kina domowego

Projektor BenQ W1800i jest wyposażony w certyfikowaną przez Google platformę Android TV™. Zapewnia to natychmiastowy, bezprzewodowy dostęp do wszystkich treści w sklepie Google Play: najnowszych seriali telewizyjnych, filmów, koncertów, sportu i gier. Pozwala cieszyć się natychmiastową łącznością z Amazon Prime Video i Disney+. Komunikacja międzyplatformowa umożliwia bezprzewodowe przesyłanie treści wideo z dowolnego urządzenia bezpośrednio do projektora.

W1800i dostępny będzie w Polsce od sierpnia br. w sugerowanej cenie detalicznej 5399zł. Gwarancja 36 miesięcy (12 miesięcy lub 2000h na lampę), ewentualne naprawy w trybie door-to-door.