PKP.appka już oficjalnie!

PKP.appka to nowa, świetnie zaprojektowana aplikacja od PKP S.A. Ma pozwolić na wygodne kupowanie biletów na podróże koleją oraz dostarczać nam wszystkie niezbędne informacje związane z podróżami. Czy warto ją pobrać i czy okaże się naprawdę użyteczna dla podróżnych?

fot. App Store

Ciekawa aplikacja zapowiadana od dawna!

PKP.appka to kombajn dla podróżnych w którym znajdziemy najważniejsze informacje związane z dworcami, aktualny rozkład jazdy oraz funkcję zakupu biletów. W tym ostatnim przypadku mamy możliwość skorzystania z usług wszystkich wiodących w naszym kraju przewoźników – na przykład PKP Intercity, PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, POLREGIO, Koleje Dolnośląskie, Koleje Śląskie, Koleje Wielkopolskie, Koleje Małopolskie i Arriva RP. Brzmi niesamowicie, prawda?

W aplikacji mają być udostępniane również bieżące informacje o opóźnieniach pociągów czy też o remontach wymuszających zmianę organizacji ruchu na trasach kolejowych i na dworcach. Aplikację cechuje nowoczesny, przyjemny w odbiorze interfejs. Jest też bardzo intuicyjna w obsłudze i sprawnie działa nawet na słabszych smartfonach. Miałem już okazję się z nią zapoznać i muszę z zaskoczeniem stwierdzić, że polska kolej ma w końcu aplikację na miarę XXI wieku!

Czytaj też: Znamy orientacyjne ceny Samsunga Galaxy S23!

Dajcie koniecznie znać, czy będziecie korzystać z aplikacji PKP S.A. na swoich smartfonach. Jest ona dostępna zarówno dla urządzeń z Androidem, jak i dla systemu iOS.

Grafika tytułowa: PKP S.A.