Znamy orientacyjne ceny Samsunga Galaxy S23!

Z wielką niecierpliwością czekamy na oficjalną premierę smartfonów z rodziny Galaxy S23 od Samsunga. Dzięki licznym przeciekom mieliśmy już okazję poznać specyfikacje wszystkich trzech smartfonów wchodzących w skład tej serii oraz ich wygląd. Co warto wiedzieć na temat ich cen? Czy będą droższe od poprzedników?

Źródło: OnLeaks/Smartprix

Samsung nie chce być jak Apple?

Według najnowszych przecieków, które trafiły do sieci, Samsung nie pójdzie drogą Apple i nie podniesie ceny za swoje tegoroczne flagowce. Koncern z Korei zdaje sobie sprawę z tego, że w nadchodzącym roku wielu klientów będzie borykało się z kryzysem finansowym i chce postawić nie na wysoką marżę, a na większą ilość sprzedanych urządzeń. Dlatego też tegoroczne topowe Galaxy z rodziny S23 zadebiutują w identycznych cenach, jak ubiegłoroczne flagowce. Brzmi bardzo rozsądnie, prawda?

Wskutek takiej decyzji pionu zarządzającego w koreańskim koncernie, Samsung Galaxy S23 zadebiutuje w cenie (za bazowy model) równej 799 dolarów. Model Galaxy S23+, który cechowała będzie m.in. zwiększona przekątna ekranu sprzedawany będzie w podstawowym wariancie za 999 dolarów. Samsung Galaxy S23 Ultra, który jest tak naprawdę spadkobiercą serii Galaxy Note będzie natomiast bazowo kosztował 1199 dolarów.

Czytaj też: Samsung Galaxy A54 – wieści z kolejnych źródeł!

Pozostaje nam czekać z niecierpliwością na polską premierę smartfonów. Wtedy bowiem okaże się, jak będzie wyglądała cena smartfonów w naszym kraju po doliczeniu do kwoty bazowej odpowiednich podatków.

Grafika tytułowa: OnLeaks/Smartprix