Piłkarze będą śledzić siebie w aplikacji

20 listopada rozpoczynają się w Katarze mistrzostwa świata w piłce nożnej (FIFA World Cup). Fani mogą spodziewać się zalewu analiz, statystyk i materiałów z meczów w mediach społecznościowych. FIFA ma nadzieję, że będą oni korzystać z nowej aplikacji gracza.

Federacja piłkarska poinformowała, że w czasie imprezy zawodnicy będą mogli przeglądać swoje dane dotyczące wyników w stworzonej przez nią aplikacji. Umożliwi ona piłkarzom wszystkich 32 drużyn dostęp do analiz i informacji.

Aplikacja została wykonana na podstawie opinii graczy, za pośrednictwem związku graczy FIFPRO. Dane zostaną zsynchronizowane z materiałami wideo z akcji, aby umożliwić szybką ocenę kluczowych momentów.

Takie dane i wskaźniki są powszechnie dostępne dla graczy z najlepszych klubów i reprezentacji narodowych, którzy zatrudniają zespoły analityków. Aplikacja zapewni również dostęp drużyn z mniejszymi zasobami.

Program będzie korzystać z danych wejściowych od analityków wydajności FIFA, danych śledzenia i fizycznych wskaźników wydajności. Będzie obejmował takie parametry jak pokonany dystans, sprinty i pozycyjne mapy cieplne.

Gracze otrzymają również zdjęcia z meczów, które będą mogli udostępniać w mediach społecznościowych wraz ze statystykami i danymi.

„Ten rozwój skoncentrowany na zawodnikach opiera się na bezpośrednich informacjach zwrotnych od graczy. Jest kolejnym świetnym przykładem tego, jak FIFA wykorzystuje technologię w najlepszy możliwy sposób. Poprawiając wrażenia piłkarskie dla kluczowych aktorów na boisku” – powiedział Johannes Holzmueller, Dyrektor ds. Technologii i Innowacji Piłkarskich FIFA.

Według władz federacji piłkarskiej sami uczestnicy mistrzostw w Katarze prosili o możliwość korzystania z tego typu aplikacji.

Czytaj także: Od Kataru spalone mniej dyskusyjne