Elektryczny G-Wagen za 2 lata

Prezes Mercedes – Benz Ola Källenius, poinformował dziennikarzy, że elektryczny G-Wagen (EQG) pojawi się w połowie 2024 roku.

Källenius powiedział również, że jeździł prototypową wersją elektrycznego SUV-a w ośrodku testowym firmy w Graz, w Austrii. Jest przekonany, że przyszłość terenówek to elektryczność.

Kiedy Mercedes zaprezentował po raz pierwszy koncepcyjną wersję elektrycznego SUV-a we wrześniu 2021 roku, firma nie potwierdziła żadnych planów produkcyjnych. W rzeczywistości sam Källenius powiedział w 2019 roku, że nie jest pewien, czy G-Wagen będzie produkowany. Teraz wydaje się, że elektryczna wersja boxy off-roadera jest już w drodze.

Mercedes nie ujawnił jeszcze żadnych szacunków dotyczących zasięgu, rozmiaru akumulatora ani mocy wyjściowej. Wersja koncepcyjna miała jednak napęd na wszystkie koła i jest oczywiste, że taka też będzie wersja produkcyjna.

Podobnie jak większość aut koncepcyjnych, elektryczny G-Wagen, z 2021 roku, był bardziej ćwiczeniem projektowym niż samochodem pokazowym. Była to pierwsza próba tego, jak Mercedes-Benz może zmodyfikować nową generację Klasy G, którą po raz pierwszy zaprezentował na targach motoryzacyjnych w Detroit w 2018 roku.

Kiedy EQG pojawi się w połowie 2024 roku, dołączy do sporej oferty pojazdów elektrycznych, które poradzą sobie w trudnym terenie. Takich jak SUV GMC Hummer EV, Rivian R1T i R1S, Chevy Silverado EV i Ford F- 150 Lightining.

Mercedes – Benz kosztem ponad 40 miliardów euro zamierza od roku 2030 produkować wyłącznie auta elektryczne.

Czytaj także: Najbardziej wydajny Mercedes w historii