PGL Major: NAVI i FaZe w finale. Sukces Polaków

Po pięciu latach doczekaliśmy się występu polskich zawodników w fazie pucharowej Mistrzostw Świata w CS:GO. Po sukcesach Virtus.Pro, Paweł „Dycha” Dycha oraz Olek „Hades” Miskiewicz dołączyli do tego elitarnego grona.

W rozegranym wczoraj pierwszym półfinale FaZe Clan zmierzyło się z Teamem Spirit. Liderzy światowego rankingu po dwóch bardzo zaciętych mapach pokonali przeciwników 2:0 i zostali pierwszymi finalistami PGL Major Antwerp 2022.

W drugim półfinale Majora spotkały się ekipy ENCE oraz Natus Vincere. Obrońcy tytułu bez problemu wygrali całe spotkanie wynikiem 2:0. Paweł „dycha” Dycha oraz Olek „hades” Miśkiewicz i spółka nie sprawili sensacji i nie wyeliminowali mistrzów świata z turnieju.

Zespół z Polakami w składzie w całej serii best-of-three pokazał kilka imponujących rund, lecz w ogólnym rozrachunku wyglądali na zespół o poziom gorszy niż NAVI. Na wybranym przez siebie Nuke’u wygrali zaledwie siedem rund, zaś na drugiej zaledwie sześć punktów więcej.

Wygrana ukraińskiej organizacji oznacza, iż znamy finałową parę. W najważniejszym meczu Majora NAVI zmierzy się z FaZe Clan.

Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godzinie 20:00. Transmisję można oglądać na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na Twitchu.

Czytaj także: Trwa PGL Major Antwerp 2022