Electronic Arts na sprzedaż?

Jak podaje serwis Puck, Electronic Arts aktywnie poszukuje kupca lub innej firmy, która chciałaby się z nią połączyć.

Producent gier podobno prowadzi lub prowadził rozmowy z wieloma potencjalnymi nabywcami lub partnerami, w tym Disneyem, Apple i Amazonem. Nie jest jasne, kto był zainteresowany pełnym zakupem EA, a kto chciał się połączyć. Ale w przypadku fuzji EA chce umowy, która pozwoliłaby Andrew Wilsonowi pozostać dyrektorem generalnym połączonych podmiotów.

Według doniesień, Electronic Arts zwróciło się do Disneya w marcu, próbując nawiązać „bardziej znaczące relacje”, które wykraczałyby poza umowy licencyjne. Jednak Disney nie wykazał zainteresowania, być może z tej przyczyny, że obecnie koncentruje się na powstającej usłudze przesyłania strumieniowego. Publikacja mówi, że pomysł połączenia EA i ESPN, którego Disney jest częściowo właścicielem, jest szeroko dyskutowany w branży.

Mówi się, że pośród wszystkich potencjalnych partnerów, najbliżej porozumienia była korporacja mediowa Comcast, właściciel NBCUniversal.  Dyrektor generalny Comcast, Brian Roberts, podobno zwrócił się do Wilsona z ofertą połączenia NBCUniversal z EA.  

EA wykazuje większą skłonność w dążeniu do sprzedaży lub fuzji, odkąd Microsoft ogłosił, że kupuje Activision Blizzard za 68,7 miliarda dolarów. Także Sony ujawniło, że kupuje studio Destiny Bungie za 3,6 miliarda dolarów wkrótce po decyzji Microsoftu.

Rzecznik EA, John Reseburg, powiedział, że firma nie będzie komentować „pogłosek i spekulacji dotyczących fuzji i przejęć”. Reseburg dodał: „Jesteśmy dumni, że działamy z pozycji siły i wzrostu. Z portfolio niesamowitych gier, zbudowanych wokół potężnego IP, stworzonych przez niezwykle utalentowane zespoły. A także siecią ponad pół miliarda graczy. bardzo świetlana przyszłość przed nami.”

Czytaj także: Microsoft kupił Activision Blizzard!