Otomoto Pay – wygodny zakup samochodu?

Otomoto to jeden z tych serwisów, w których bardzo chętnie zaczynamy poszukiwania swojego kolejnego samochodu. Pod względem wygody użytkowania już dawno przegonił popularne serwisy z ogłoszeniami lokalnymi. Dlaczego więc nie miałby posmakować nowych wyzwań? Oto Otomoto Pay – nowy system wyszukiwania finansowania zakupu samochodu.

Wygoda przede wszystkim

Otomoto Pay ma pomóc wszystkim osobom poszukującym dogodnego finansowania zakupu samochodu. Zadaniem usługi będzie automatyczne sprawdzanie zdolności kredytowej osoby chcącej zdecydować się na zakup samochodu. Research wykonywany będzie wstępnie w jednej z 18 instytucji finansowych (niewykluczone, że lista będzie rozszerzana). Znajdziemy wśród nich tak renomowane podmioty, jak BNP Paribas, Alior czy Santander. W przypadku pozytywnej weryfikacji pieniądze mają trafiać (po potwierdzeniu transakcji) w oka mgnieniu.

Nowe rozwiązane pomoże także w innych sytuacjach. Możemy na przykład wybrać ubezpieczenie dla swojego samochodu. W tym celu została nawiązana współpraca z firmami ubezpieczeniowymi, które zaoferują nam OC/AC w korzystnej cenie. A co, jeśli wahamy się przed zakupem wymarzonych czterech kółek? Nowa usługa pozwoli wygenerować trzy raporty historii pojazdu. W tym celu nawiązano współpracę z autoDNA.

Czytaj też: Pirelli świętuje 30-lecie obecności w Polsce!

Zanim nowość zostanie wdrożona, minie jeszcze trochę czasu. Otomoto Pay będzie dostępne w ogłoszeniach w serwisie od kwietnia 2023 roku. Wcześniej natomiast wystartują testy w ramach których rozwiązanie będzie sprawdzane w przypadku wybranych ofert.

Grafika tytułowa: Towfiqu barbhuiya / Unsplash