Suunto 9 Peak Pro – nowy smartwatch dla hardkorowców!

Suunto to producent smartwatchy z Finlandii, który nadal ma fanom tego typu urządzeń mnóstwo do udowodnienia. Na rynek trafia właśnie jedna z ważniejszych propozycji sygnowanych tym brandem. Mowa o Suunto 9 Peak Pro, który zaprojektowany został z myślą o użytkownikach nieuznających żadnych kompromisów.

fot. Suunto

Praktyczne rozwiązania i niesamowita wytrzymałość

Suunto oferuje nam w przypadku nowości bardzo solidną konstrukcję, która powinna skutecznie się opierać wszystkim zagrożeniom czyhającym na elektronikę między innymi podczas uprawiania sportów ekstremalnych czy też podczas odwiedzania nawet najbardziej odległych zakątków świata. Czasomierz jest wodoodporny do 100 m oraz spełnia założenia militarnego standardu MIL-STD-810H.

Ponadto urządzenie zostało wyposażone w liczne przydatne rozwiązania – jak GPS ze wsparciem dla GLONASS, GALILEO i BEIDOU. Szacunek budzi także bateria serwowana na pokładzie nowości Suunto. Może ona pracować w jednym z trzech trybów – Performance oferującym 40 godzin pracy, Endurace zapewniającym 70 godzin pracy oraz Tour – gdzie długość pracy między ładowaniami wydłuża się aż do 300 godzin.

Oprogramowanie to tym razem nie Wear OS, tylko autorskie rozwiązanie producenta. Niemniej jednak sprzęt oferuje dostęp do funkcji takich, jak pulsoksymetr, barometr, kompas cyfrowy czy wysokościomierz. Poza tym można śledzić tętno, monitorować sen, spalane kalorie czy też stres. Codzienna aktywność użytkownika może być natomiast rejestrowana za pośrednictwem każdego z dostępnych 97 trybów sportowych.

Ekran LED charakteryzuje przekątna 1,2″ i rozdzielczość 240 x 240 pikseli. Jest on chroniony za pośrednictwem szkła szafirowego. Koperta może być wykonana ze stali lub z tytanu. Pasek domyślnie jest silikonowy, ale z pewnością będzie można go wymieniać na ciekawe zamienniki.

Czytaj też: Oto nowy Fossil z Wear OS 3!

Obecnie Suunto 9 Peak Pro trafił już do przedsprzedaży na wybranych rynkach. Rozsyłanie sprzętu do nabywców wystartuje w dniu 25 października 2022 r. Urządzenie można nabyć także na polskojęzycznej stronie producenta w cenie 2 979 złotych.

Grafika tytułowa: Suunto