Wiedźmin 3 next-gen – nie wszyscy zadowoleni

Oficjalnie udostępniona została aktualizacja next-gen dla Wiedźmina 3.

Wszystkie osoby, które posiadają grę w wersji na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S mogą pobrać ją bezpłatnie.

Gra została wzbogacona o szereg różnorodnych funkcjonalności i usprawnień rozgrywki. Nowe ustawienia kamery, cross-progresję, zawartość dodatkową w postaci zestawu przedmiotów i nowego zadania inspirowanych serialem Netfliksa. Dodano także tryb foto, zintegrowany zestaw modów stworzonych przez społeczność moderską i kilka innych ciekawostek.

Najważniejsze zmiany dotyczą warstwy graficznej. Oprócz obsługi wyższych rozdzielczości dostaniemy lepsze animacje i tekstury, by Wiedźmin 3 wykorzystywał w pełni moc PS5, Xboksa Series X|S i komputerów osobistych z potężnymi kartami graficznymi.

Niestety, słychać głosy o problemach użytkowników na PS5, którzy mieli kłopot z pobraniem gry, a także przeniesieniem zapisanych stanów rozgrywki. O wielu problemach informują również gracze na PC. Za pośrednictwem recenzji na Steamie dzielą się nieprzychylnymi pierwszymi wrażeniami z działania gry po aktualizacji.

Najnowsza wersja Wiedźmina 3 zastąpiła poprzednią i gracze nie mają możliwości powrotu do edycji sprzed aktualizacji. Posiadacze wydania na PC są skazani na najnowszą wersję, która według niektórych jest „niegrywalna”.

W sieci krążą negatywne opinie na temat stanu technicznego gry, nietrzymania stałych 60 klatek na sekundę, czy problemów z save’ami. Według graczy tych kłopotów można byłoby uniknąć, dodając nową wersję gry na Steam i innych platformach, zamiast zastępować starą poprzez aktualizację.

Czytaj także: Next-genowy Wiedźmin 3 wygląda obłędnie!