Oto nowe stacje robocze Lenovo!

Trzy stacje robocze nowej generacji napędzane przez najnowsze technologie od Intel i NVIDIA zamknięto w eleganckich, zupełnie nowych obudowach zaprojektowanych wspólnie z marką Aston Martin. Lenovo udowadnia, że sprzęt przeznaczony do pracy może także doskonale wyglądać!

fot. Lenovo

Sprzęt dla profesjonalistów nieuznających kompromisów!

„Nowe stacje robocze zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach naszych klientów. Mają one pomóc w osiągnięciu pożądanych wyników biznesowych i dostarczyć nowe, innowacyjne rozwiązania, z których klienci będą mogli korzystać na przestrzeni kolejnych lat. Dzięki ścisłej współpracy z firmami Intel, NVIDIA i Aston Martin, udało nam się stworzyć nie tylko niezwykle funkcjonalny, ale również elegancki produkt, w którym wysokiej klasy układ graficzny, pamięć i moc obliczeniowa są oparte na solidnym fundamencie.” – Rob Herman, wiceprezes oddziału Lenovo Workstation and Client AI Business

Lenovo ThinkStation PX: najlepszy komputer stacjonarny, nie tylko do centrum danych

Lenovo ThinkStation PX to flagowa stacja robocza w ofercie marki. Dzięki możliwościom rozszerzenia i obsłudze większej, niż kiedykolwiek wcześniej liczby rdzeni, jest ona idealnym wyborem dla klientów skupionych na ekstremalnych osiągach. Zoptymalizowana do pracy w standardowej szafie serwerowej, stacja ThinkStation PX oferuje elastyczność potrzebną zarówno w środowiskach biurowych, jak i centrach danych. Ta wszechstronna stacja robocza napędzana jest najnowszymi procesorami Intel® Xeon® Scalable czwartej generacji, które oferują do 120 rdzeni CPU i mogą pochwalić się 53-procentowym wzrostem wydajności w stosunku do poprzedniej generacji. ThinkStation PX oferuje również obsługę do czterech 2-slotowych procesorów graficznych NVIDIA RTX™ 6000 Ada Generation, dzięki czemu użytkownicy mogą zarządzać i wykonywać najbardziej złożone zadania spotykane we współczesnych środowiskach pracy, w tym w działaniach kreatywnych i symulacjach CAE. Nowa desktopowa stacja robocza, z nawet 4 TB pamięci DDR5 i ultraszybką przepustowością złączy PCIe piątej generacji, zapewnia elastyczność wirtualizacji dla wielu użytkowników w hybrydowych środowiskach pracy – zarówno w centrach danych, jak i klastrach. Urządzenie oferuje wydajny zasilacz 1850 W i opcjonalne wersje z modułami zapasowymi.

Lenovo ThinkStation P7: oszałamiająca moc z jednego gniazda

ThinkStation P7 może się pochwalić nową przełomową architekturą obliczeniową i najnowszymi procesorami Intel® Xeon® W, obsługującymi do 56 rdzeni w jednym gnieździe, co pozwala na wykorzystanie pełnej mocy niezbędnej do sprostania intensywnym obliczeniom i wielowątkowym zadaniom. ThinkStation P7 został zaprojektowany tak, aby sprostać najbardziej rygorystycznym wyzwaniom w zakresie wydajności i niezawodności, a które w przeszłości powierzane były głównie serwerom lub zasobom w chmurze. Stacja robocza P7 została także zoptymalizowana pod kątem szaf serwerowych (obudowa 4U) do użytku w środowiskach biurowych i centrach danych. Dzięki obsłudze nawet trzech 2-slotowych kart graficznych NVIDIA RTX™ 6000 Ada Generation, ThinkStation P7 jest idealnym rozwiązaniem dla twórców treści, architektów, projektantów, inżynierów i naukowców zajmujących się analizą danych, którzy wymagają bezprecedensowej wydajności w zakresie grafiki, wizualizacji, renderingu w czasie rzeczywistym, CAE i AI. Nic, od stylizacji bryły pojazdów, przez analizę obliczeniowej mechaniki płynów, aż po złożoną obróbkę materiałów wideo i rendering, nie stanowi problemu dla ThinkStation P7.

Lenovo ThinkStation P5: Wszechstronność, niezawodność i wydajność na lata

Stacja robocza ThinkStation P5 została zaprojektowana z myślą o wielu branżach. Szczególny nacisk został postawiony na to, aby zaspokoić zapotrzebowanie użytkowników na wyższą wydajność, możliwość rozbudowy i łatwość zarządzania przedsiębiorstwem. Stacja robocza nowej generacji posiada nowo zaprojektowaną obudowę, najnowsze procesory Intel® Xeon® W, które oferują do 24 rdzeni oraz obsługę nawet dwóch profesjonalnych kart graficznych NVIDIA RTX A6000. Ponadto, szybka pamięć DDR5 i przepustowość PCIe 5. Generacji umożliwiają ekstremalną konfigurowalność, która zaspokaja potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Lenovo ThinkStation P5 została zoptymalizowana między innymi pod kątem potrzeb architektów, projektantów, inżynierów i twórców treści. Urządzenie sprawdzi się przy wymagających obliczeniowo zadaniach, takich jak np. BIM, skomplikowanych projektach CAD 3D, tworzeniu modeli 3D oraz wizualizacjach geoprzestrzennych i efektach wizualnych.

fot. Lenovo

Czytaj też: Logitech MX Keys – klawiatura dla wymagających!

Stacje robocze ThinkStation PX, P7 oraz P5 zostały zaprojektowane do pracy w najbardziej wymagających, profesjonalnych środowiskach IT i zapewniają niezbędne funkcje oraz zabezpieczenia wymagane na poziomie korporacyjnym. Rygorystyczne standardy i testy Lenovo, ThinkStation Diagnostics 2.0, wsparcie ThinkShield, rozszerzenie do Premier Support i trzyletnia gwarancja zapewniają spokój niezbędny do pewnej i bezpiecznej pracy.

Grafika tytułowa: Lenovo