Organizacja esportowa kupiła stadion

Amerykańska organizacja Envy nabyła prawa do Esports Stadium Arlington w Teksasie i zamierza ubiegać się o organizację licznych turniejów esportowych.

Stadion powstał w 2018 roku kosztem 10 milionów dolarów.

Gigant kupił stadion od grupy Esports Venues LLC, która należy do Neila Leibmana, jednego z właścicieli klubu bejsbolowego Texas Rangers.  Esports Stadium Arlington to najbardziej rozwinięty technologicznie obiekt esportowy, który może pomieścić 2,5 tysięcy widzów.

Ten ruch wydaje się świetnym posunięciem; organizacja w pełni obsługuje stadion i kilka podmiotów franczyzowych, które wykorzystują go jako bazę domową.

Envy zamierza wykorzystać potencjał płynący z posiadania tak dużej areny esportowej. Prezes i dyrektor operacyjny Envy Geoff Moore powiedział, że planują częściej korzystać ze stadionu  Na stadionie w Teksasie odbywać się mają mecze drużyn amerykańskiej organizacji, podczas których kibice będą mogli zasiąść na trybunach i dopingować swoich ulubieńców.

Czytaj także: https://conowego.pl/gaming/na-pohybel-pandemii-globalny-sport-elektroniczny-w-2021-roku-111683

W Esports Stadium Arlington Envy planuje także organizować esportowe imprezy. W przeszłości na arenie odbyły się finały FACEIT Esports Championship Series w Counter-Strike’a. Pod koniec stycznia na obiekcie w Teksasie będziemy mogli śledzić rozgrywki Call of Duty League Kickoff Classic. Wezmą w nich udział takie drużyny, jak Atalanta FaZe, LA Thieves czy OpTic Texas.

Moore oświadczył, że jeśli stadion przyciągnie wystarczającą liczbę fanów gamingu, może się jeszcze bardziej rozwinąć, dodając ulepszenia, takie jak duże ekrany dla widzów, a także inne funkcje poprawiające jakość odbioru.