Xbox na PC ze świetną nowością! Przydatne podpowiedzi dla graczy nadchodzą?

Usługa Xbox dla PC to bardzo przydatne narzędzie, dzięki któremu możemy cieszyć się dostępem do wielu gier w ramach abonamentu Xbox Game Pass. Koncern z Redmond nieustannie dąży do udoskonalenia tego rozwiązania i uczynienia go jak najbardziej przystępnym dla graczy. Musi bowiem liczyć się z silną konkurencją ze strony takich usług, jak Steam, Epic Games Store czy chociażby Origin. Jak wskazują najnowsze doniesienia, w drodze jest nowa funkcja aplikacji Xbox, która może okazać się kluczowa dla wielu graczy.

Microsoft sprawdzi, czy Twój pecet poradzi sobie z daną grą!

Jak donosi The Verge, w wersji testowej aplikacji Xbox dla PC wykryta została nowa, bardzo przydatna funkcja. Microsoft chce umożliwić graczom przeanalizowanie, czy dana gra będzie płynnie działała na ich komputerach. Przełożyć ma się to na oszczędność czasu, który zostałby przeznaczony na pobranie danej produkcji. Niestety użytkownicy komputerów nie mogą cieszyć się luksusem możliwości uruchomienia każdej gry w najwyższych ustawieniach graficznych – jak to ma miejsce w przypadku wiodących konsol. Może bowiem okazać się, że mniej skomplikowane produkcje będą działały na naszych kompach płynnie, natomiast te bardziej zaawansowane graficznie – będą mocno klatkowały.

Sprawdź też: Riot Games – kluczowa rola esportu

Microsoft nie odniósł się jeszcze do doniesień związanych z nową funkcją Xbox dla PC. Na razie nieoficjalnie więc wiadomo, że w testowej wersji aplikacji pojawiła się specjalna etykieta, wyświetlana pod przyciskiem Zainstaluj. Wypatrzone zostały dwie jej wersje:

  • „Ta gra powinna świetnie działać na tym PC”,
  • „Informacje o wydajności nie są jeszcze dostępne”

Spekuluje się, że to nie aplikacja Xbox przeprowadza testy wydajnościowe danej gry w stosunku do specyfikacji naszego urządzenia. Być może po prostu pracownicy koncernu z Redmond wprowadzają do apki wymagania sprzętowe danej gry, a Xbox zestawia je z konfiguracją naszego sprzętu. Zapewne upłynie trochę czasu zanim owa funkcja trafi do stabilnej wersji aplikacji Xbox. W pierwszej kolejności bowiem sprawdzą ją członkowie programu Windows Insider.

A jak Wam podoba się nowa funkcja wprowadzana przez Microsoft? Czy Waszym zdaniem analogicznie powinni postąpić dostawcy innych usług dla graczy – np. Steam?

Źródło: The Verge