Mobilna aplikacja Gmaila udostępnia rozmowy audio i wideo

Na razie porozmawiać możemy tylko z jednym użytkownikiem, ale Google konsekwentnie rozszerza możliwości aplikacji, integrując pozostałe narzędzia właśnie w ramach Gmaila.

W tym roku Google stopniowo wycofuje się z rozwijania komunikatora Hangouts, a jego funkcję przenoszone są do innych usług firmy. Od wczoraj pierwsi posiadacze konta na Gmailu w ramach Google Chat mogą przeprowadzić indywidualne rozmowy audio i wideo w aplikacji mobilnej  na urządzeniach wykorzystujących Androida i iOS. 

Czytaj też: Skype w nowoczesnym wcieleniu już do pobrania na Androida i iOS

Do tej pory połączenia z Gmaila można było nawiązywać tylko poprzez zaproszenie do konferencji w Google Meet, teraz wszystko zostało uproszczone. By połączyć się (na razie wyłącznie w trybie jeden na jednego), wystarczy skorzystać z nowych ikon znajdujących się w prawym górnym rogu okna czata. W czasie połączenia na górnej belce pojawi się informacja o połączeniu, nazwa użytkownika z którym prowadzimy rozmowę i czas jej trwania, z kolei na liście kontaktów przy danej osobie pojawi się ikona Google Meet. 

Choć dodatek może wydawać się niewielki, to jest kolejnym etapem w staraniach Google’a o integrację wszystkich narzędzi do komunikacji w ramach Gmaila. Oprócz sekcji mailowej oferuje on teraz także zakładki Chat, Spaces i Meet.

Źródło: The Verge, zdjęcia: Workspace Updates, Solen Feyissa (Unsplash)