Xiaomi 12 nadchodzi. Przed premierą zobaczyliśmy aparat modelu

Premiera flagowca najprawdopodobniej już za niespełna miesiąc, a jeden z pierwszych smartfonów z nowym Snapdragonem skrywa coraz mniej tajemnic.

W poniedziałek pojawiły się informacje na temat prawdopodobnej daty premiery Xiaomi 12, a dziś publikujący m.in na Twitterze i Weibo leaker, Digital Chat Station, pokazał w przybliżeniu zdjęcia aparatu flagowca. Aparat główny ma mieć rozdzielczość 50 Mpix, w porównaniu do poprzednika trzymodułowa kamera z obiektywem ultraszerokokątnym i teleobiektywem peryskopowym będzie też uzupełniona o dodatkową diodę doświetlającą. Rozdzielczość ekranu ma zostać zmniejszona z 1440p w Xiaomi Mi 11 do Full HD+, z kolei ulepszony zostać ma czytnik linii papilarnych. 

Czytaj też: Redmi 10 2022 jeszcze w tym roku? Nowe informacje o smartfonie Xiaomi

Wg informacji leakera smartfon będzie umożliwiał szybkie ładowanie przewodowe o mocy 100W i zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami ma być obsługiwany przez nową generację chipsetów Qualcomma – Snapdragon 8 Gen1, która zostanie zaprezentowana podczas startującego 30 listopada Qualcomm Tech Summit. Wkrótce po tym wydarzeniu powinniśmy poznać więcej informacji na temat tego, co Xiaomi zaprezentuje podczas czterogodzinnej prezentacji, zaplanowanej na 16 grudnia. 

Zdjęcie: @chat_station/ Twitter