One UI 5.0 z nowymi usprawnieniami! Jedno już znamy!

One UI 5.0 to nowa wersja nakładki systemowej od Samsunga, która na urządzeniach producenta zagości wraz z Androidem 13. Możemy spodziewać się, że rozwiązanie jest już w fazie zamkniętych testów. Kolejne tygodnie mogą więc przynieść nam informacje odnośnie do tego, jakie nowości Samsung zaoferuje nam w przypadku omawianego oprogramowania. My wiemy już o jednej nowości!

fot. Samsung

One UI 5.0 z płynniejszym interfejsem!

Samsung w przypadku One UI 5.0 postawi na wiele usprawnień, dzięki którym smartfony i tablety koncernu mają być jeszcze wygodniejsze w obsłudze. Jedną z najbardziej palących kwestii jest płynność pracy urządzeń. One UI w wersji 5.0 ma przynieść poprawioną szybkość i płynność animacji. Choć w przypadku mocniejszych modeli koreańskiego koncernu – raczej nie trzeba się przejmować tą kwestią.

Nowa wersja nakładki systemowej publicznie zostanie zaprezentowana – jak co roku – podczas konferencji Samsung Developer Conference. Odbywa się ona zwykle w październiku. Wtedy też ujawnione zostaną pozostałe jej funkcje, które wraz z Androidem 13 zaczną trafiać na pokład urządzeń Galaxy już na przełomie 2022 i 2023 roku. Z pewnością Samsung nie zawiedzie nas w tej kwestii. Usprawnienia co roku są znaczące.

Czytaj też: Smart TV od Samsunga jak konsole?

Miejmy nadzieję, że Samsung sprawnie wdroży nową wersję oprogramowania i że sukcesywnie będzie wydłużał wsparcie dla swoich urządzeń – jak miało to miejsce do tej pory. My natomiast musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne przecieki związane z nakładką.

Grafika tytułowa: Samsung