Smart TV od Samsunga jak konsole?

Samsung to jeden z najważniejszych na rynku dostawców rozwiązań Smart TV. Już jakiś czas temu koncern z Korei ogłosił, że zamierza ściślej współpracować na wielu płaszczyznach z Microsoftem. Dziś natomiast dowiedzieliśmy się, że wybrane telewizory giganta będą mogły zapewniać nam rozrywkę na poziomie… konsol!

fot. Microsoft

Aplikacja Xbox dla Smart TV Samsung w drodze!

Microsoft ogłosił właśnie, że aplikacja Xbox – umożliwiająca granie w chmurze – zmierza na Smart TV od Samsunga. Rozwiązanie w przypadku telewizorów koreańskiego giganta pojawić ma się na 27 rynkach już 30 czerwca bieżącego roku. Niestety są też złe wieści. Dostęp do rozwiązania otrzymają wyłącznie właściciele Smart TV z 2022 roku. To ogromne rozczarowanie, gdyż wiele osób (w tym i ja) korzysta z nieco starszych modeli telewizorów od Samsunga.

Będziemy musieli obejść się smakiem lub po prostu sprawić sobie konsolę. Być może w tej materii zajdą jeszcze jakieś zmiany pod naciskiem społeczności. Jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać z oferty? Wymagane będzie konto i opłacona subskrypcja dla Xbox Game Pass Ultimate. Dzięki tej usłudze można bowiem otrzymać dostęp do funkcji Cloud Gaming. Aby grać komfortowo warto postawić na szybki Internet oraz sparować z telewizorem dowolnego pada Bluetooth.

Czytaj też: God of War Ragnarok opóźniony!

Granie w chmurze to świetne rozwiązanie, które w zasadzie może spowodować, że zakup Xboxa nie będzie konieczny. Mam nadzieję, że Microsoft będzie współpracował z Samsungiem przy rozwoju aplikacji dla telewizorów i że z czasem trafi ona na nieco starsze urządzenia – chociażby te z 2020 i 2021 roku.

Grafika tytułowa: Kamil S / Unsplash