Nowy Xbox Game Bar nadchodzi!

Windows 11 jest już z nami ponad pół roku. Mimo to nie zdążył do siebie przekonać wielu użytkowników „dziesiątki”. Koncern z Redmond zdaje sobie sprawę z tego, że oprogramowanie trzeba jeszcze mocno poprawić i ulepszyć, dlatego wdraża w jego przypadku wiele ciekawych rozwiązań. Najnowsze z pewnością ucieszy graczy. Co warto wiedzieć na jego temat?

Windows 11 bardziej przyjazny graczom?

W najnowszej wersji systemu Windows 11 – sprawdzane j obecnie w ramach programu Windows Insider – prowadzone są testy nowego paska narzędzi Xbox Game Bar. Będzie on wywoływany po sparowaniu kontrolera Xbox z danym komputerem lub tabletem pracującym pod kontrolą „jedenastki”. Wystarczy skorzystać z przycisku z logo konsoli usytuowanego na padzie. Do paska będziemy mogli przypisać skróty do naszych ulubionych gier, by następnie wywoływać je bez użycia klawiatury i myszy. Gdy natomiast uruchomimy już daną grę i wtedy skorzystamy ze wspomnianego przycisku, to wywołany zostanie klasyczny, znany nam do tej pory Xbox Game Bar, który pozwoli nam na kontrolowanie parametrów komputera, czy też nagrywanie naszej rozgrywki.

Czytaj też: Najlepsze hack’n’slashe w które powinieneś zagrać

Microsoft daje nam bardzo jasny sygnał wskazujący na to, że bardzo poważnie traktuje Windowsa 11 jako platformę dla graczy. Takie zapowiedzi były już jednak czynione w momencie rynkowej premiery oprogramowania. Mam nadzieję, że Amerykanie jeszcze niejednokrotnie udowodnią nam, że potrafią w przypadku „okienek” stawiać na udogodnienia projektowane z myślą o fanach gier komputerowych.