Hyundai stworzy maszynę kroczącą

Południowokoreański gigant zapowiada stworzenie placówki badawczo – rozwojowej w Kampusie Innowacji Uniwersytetu Stanowego Montana skoncentrowanej na rozwoju pojazdów Ultimate Mobility.

Studio New Horizons grupy Hyundai Motor Group chce przekroczyć granice projektowania pojazdów dzięki Elevate — samochodowi, który potrafi chodzić. Ten futurystyczny pojazd czterokołowy przekształca się w czteronożną maszynę kroczącą. Bez problemu porusza się po zróżnicowanym terenie, dzięki czemu może być wykorzystywana przez służby ratownicze w sytuacjach kryzysowych. A także do transportu osób z problemami związanymi z poruszaniem się.

We współpracy ze studiem projektowym Sundberg-Ferar zespół wykorzystał technologię projektowania generacyjnego, aby zmniejszyć masę i zwiększyć trwałość tego pojazdu koncepcyjnego.

Hyundai po raz pierwszy zaprezentował koncepcję Elevate w 2019 roku, pokazując pojazd terenowy, który byłby praktycznie nie do zatrzymania, ponieważ mógł jeździć na kołach, a także chodzić po trudnym terenie.

Pojazd koncepcyjny ma cztery elektrycznie napędzane koła, z których każde jest zamontowane na zrobotyzowanej nodze z kilkoma przegubami. To pozwala im zginać się i obracać w różnych punktach. Konstrukcja pozwala pojazdowi samodzielnie podnosić się nad przeszkodami, a także schodzić na przykład z półek skalnych.

Pokazany w zeszłym roku koncepcyjny TIGER to mniejszy, autonomiczny czteronożny samochód kroczący. Zaprojektowany do zdalnej obsługi z potencjalnymi zastosowaniami w eksploracji kosmosu, górnictwie, logistyce i budownictwie. Hyundai najpierw będzie pracował nad urzeczywistnieniem koncepcji TIGERa, zanim przejdzie do dwumiejscowego Elevate. Firma poinformowała, że ​​Elevate zostanie zbudowany, aby poradzić sobie z trudnymi sytuacjami na drodze i w przypadku klęsk żywiołowych.

Czytaj także: Humanoidalny robot testowany w Japonii