Media Player wkrótce z nowościami!

Windows Media Player zaliczył swój wielki powrót po premierze systemu Windows 11. To, że program zadebiutował w Sklepie Microsoft nie oznacza, że nie będą w jego przypadku wdrażane kolejne nowości. Jak się okazuje, w najbliższym czasie do popularnego odtwarzacza trafią praktyczne funkcje poprawiające odczucia użytkowników z korzystania z niego na co dzień.

Przydatne funkcje zbliżają do Media Playera!

Microsoft stawia na uproszczenie obsługi swojego narzędzia. Dla amerykańskiego koncernu kluczem jest uczynienie korzystania z biblioteki multimedialnej jeszcze bardziej intuicyjnym. Według doniesień przełączanie się pomiędzy zakładkami odtwarzacza ma być szybsze i wymagać mniejszej ilości kliknięć. Poza tym nowej sekcji doczeka się odtwarzacz wideo. Możliwe będzie wygodne regulowanie jasności i kontrastu w trakcie odtwarzania filmu.

W 2022 roku korzystanie z odtwarzaczy takich, jak Media Player nie jest już tak powszechne, jak kilka lat temu. Większość z nas sięga po subskrypcje serwisów streamingowych i wykorzystuje ich natywne aplikacje do konsumpcji multimediów. Koncern z Redmond pamięta jednak o tych osobach, które budują swoje kolekcje multimedialne np. na dyskach zewnętrznych i chce im zaoferować odtwarzacz najlepszej możliwej jakości.

Czytaj też: Nowy Xbox Game Bar nadchodzi!

Bardzo cieszy mnie fakt, że Microsoft intensywnie pracuje nad rozwojem systemu Windows 11 oraz aplikacji mu towarzyszących. Takie pozytywne zmiany i liczne nowości mogą wnieść nową jakość i skłonić do przeprowadzenia aktualizacji nowych użytkowników. Czekamy na kolejne wieści!