Nowy raport ujawnia, jakie marki smarfonów 5G rosły najszybciej w 2021 roku

Trzyletnia historia Realme to okres niepohamowanego wzrostu, za który odpowiadają głównie klienci w Indiach, Chinach i w Europie. 

Firma analityczna Counterpoint Research opublikowała wczoraj raport najszybciej rosnących smarfonów 5G obsługujących Androida, bazując na danych za trzeci kwartał mijającego roku. Pod tym względem w ostatnich miesiącach nikt nie mógł rywalizować z Realme, które wystartowało zaledwie 3 lata temu i konsekwentnie notuje wzrosty – w analizowanym okresie było to aż 831% w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej, co ostatecznie przełożyło się na szóste miejsce w czołówce drugi kwartał z rzędu. 

Sam rynek smartfonów 5G urósł o 121% w porównaniu z rokiem wcześniej, a konkurenci Realme notowali wzrosty zbliżone do rynkowych – w przypadku Oppo było to 165%, Vivo – 147%, Xiaomi z kolei poprawiło ubiegłoroczny wynik o 134%. Na czwartym miejscu pod względem szybkości wzrostu jest Samsung (70%), wyprzedzający Honor (11%). 

Na sukces Realme pracują przede wszystkim trzy główne rynki – Indie, Chiny i Europa. W przypadku tego pierwszego fima zanotowała gigantyczny skok jeśli chodzi o wynik rok do roku – aż o 9519%. Na swoim terenie, czyli w Chinach, było to 830%. W ostatnich miesiącach przetestowaliśmy dla was kilka smarfonów Realme, które mogą posłużyć za argument, że w swojej półce cenowej producent robi wiele, by zasłużyć na zainteresowanie – nasze recenzje znajdziecie poniżej. 

Realme GT Master Edition – nowa definicja klasy średniej?

Realme GT Neo 2 – średnia półka bez kompleksów?

Realme 8i – niedrogi smartfon który ma wszystko, czego potrzebujesz!

Źródło: Counterpoint Research, fot. Rohit Morwani/ Unsplash