LG prezentuje nowe sprzęty AGD kompatybilne z ThinQ!

LG już dość dawno wycofał się z rynku smartfonów z powodu licznych niepowodzeń na tym polu. Ciągle jednak pozostaje w grze, jeśli chodzi o sprzęt RTV i AGD. Koncern z Korei właśnie wprowadza na rynek dwa nowe urządzenia kuchenne typu smart, które kompatybilne będą z dedykowaną smart home aplikacją ThinQ. Co warto o nich wiedzieć?

LG prezentuje dwa nowe smart-sprzęty kuchenne.

Nowości w ofercie Koreańczyków to kuchenka LG InstaView Double Oven Gas oraz mikrofalówka LG Over-the-Range. Obydwie będą współpracowały z aplikacją LG ThinQ Recipe, która pozwoli właścicielom znaleźć przepisy i przygotować tysiące potraw krok po kroku, korzystając ze wskazówek wyświetlanych na ekranach urządzeń mobilnych. Na niektórych rynkach zarówno kuchenka, jak i mikrofala będą oferowały funkcję zakupów, dzięki którym możliwe będzie zamawianie produktów spożywczych on-line z Walmart lub Amazon Fresh.

Czytaj też: Haier Multidoor Cube 90 Series 5 HTF-520IP7 – elegancja i funkcjonalność w Twojej kuchni!

Niezwykle przydatna w przypadku kuchenki może być funkcja Scan-to-Cook, która pozwoli użytkownikom zeskanować kod kreskowy UPC z wybranych gotowych posiłków, aby automatycznie ustawić temperaturę i czas gotowania. Urządzenie posiada dwa oddzielne piekarniki, które umożliwiają przygotowanie dwóch różnych potraw w dwóch różnych temperaturach. W przypadku płyty gazowej interesująco zapowiada się technologia UltraHeat Power Burner, która zwiększa moc płyty kuchennej i przyspiesza gotowanie. Kuchenka mikrofalowa Over-the-Range od LG oprócz klasycznych funkcji oferuje możliwość gotowania na parze, dzięki czemu jest bardzo wszechstronna. Ponadto producent postawił w jej przypadku na technologię ExtendaVent, która skutecznie oczyszcza powietrze i pozwala szybko pozbyć się z kuchni nieprzyjemnych zapachów.

Informacje odnośnie cen i dostępności nowych sprzętów AGD poznamy na dniach. Ich oficjalna prezentacja odbędzie się w trakcie targów CES 2022.