Nowy iMac Pro z tajemniczym, wydajnym procesorem?

Jak sama nazwa wskazuje, iMac Pro to komputer zaprojektowany przez Apple z myślą o profesjonalistach. Z tego względu urządzenie nie może iść na żadne kompromisy i musi oferować nam naprawdę potężną specyfikację. najnowsze doniesienia wskazują na to, że topowy AiO koncernu z Cupertino może zostać wydany z nowym, nie stosowanym wcześniej procesorem, który zapewni odpowiedni zapas mocy nawet w najbardziej wymagających zadaniach.

Nadchodzący procesor dla iMaca Pro to absolutna nowość!

Apple już jakiś czas temu ogłosiło porzucenie układów Intela na rzecz autorskich CPU. I sukcesywnie ten plan jest realizowany. Komputery klasy iMac już od jakiegoś czasu pracują pod kontrolą autorskich procesorów z Cupertino – M1. Owe układy bardzo szybko zostały docenione przez fanów za bezkompromisową wydajność oraz energooszczędność. Nie dziwi więc fakt, że Apple zamierza dalej inwestować w rozwój procesorów.

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że w tym roku doczekamy się premiery układu Apple M2, a 2023 rok przyniesie nam rynkowy debiut pochodnych owego CPU. Jak się jednak okazuje, Apple może mieć dla nas jeszcze jedną niespodziankę. Najnowsze doniesienia bowiem wskazują na to, że wkrótce zadebiutuje nowy wariant komputera iMac Pro wyposażony w nieznany dotąd, 12-rdzeniowy procesor. Być może będzie to M1 Ultra.

Czytaj też: One Outlook – sposób Microsoftu na solidnego klienta pocztowego?

Liczę na to, że już wkrótce dotrą do nas pierwsze, bardziej konkretne przecieki związane z nowym komputerem iMac Pro. Urządzenie powinno zadebiutować jesienią, wraz z innymi sprzętami zwykle prezentowanymi na jesiennej konferencji Apple. Myślę, że chętnych na zakup mocnego AiO z Cupertino na pewno nie zabraknie.