Wiemy kiedy Disney+ zadebiutuje w Polsce!

Disney+ to jeden z najważniejszych graczy na rynku usług VOD. Nadal jednak nie mamy do serwisu oficjalnego dostępu w Polsce. Mamy jednak dla Was dobre wieści! Jak się okazuje, platforma zadebiutuje nad Wisłą w przeciągu kilku miesięcy i zaoferuje nam dostęp do fantastycznych treści. Co warto wiedzieć na ten temat?

Disney+ to fantastyczna oferta dla fanów dobrego kina!

Disney+ zadebiutuje w Polsce i w 41 innych krajach latem tego roku. To już oficjalna informacja, która została udostępniona przez administratorów serwisu. Co prawda nie poznaliśmy jeszcze dokładnej daty dziennej, ale myślę, że zostanie ona ogłoszona w przeciągu kilku tygodni. Fani produkcji Disneya (i nie tylko!) mogą już zacierać ręce. Na platformie udostępniane będą treści powiązane z takimi markami, jak Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic, 20th Century Studios, FX, Searchlight oraz Star.

To będzie kolejna – obok HBO Max – spektakularna premiera na polskiej scenie VOD. I to są bardzo dobre wieści. Póki co bowiem prym na naszym rynku wiedzie Netflix, za którym nieco w tyle pozostają Amazon Prime Video i HBO GO. Dzięki nowym graczom, którzy mają wkroczyć do Polski, układ sił może się nieco zmienić, a sam Netflix będzie musiał przyhamować z podnoszeniem cen subskrypcji i walką z dzieleniem kont. W przeciwnym razie użytkownicy będą bardzo chętnie migrować do nowych, konkurencyjnych usług.

Czytaj też: Monitor Xiaomi Mi 1C – tak wiele za tak niewiele

Nie mogę się doczekać premiery platformy w naszym kraju – między innymi ze względu na mój sentyment do klasycznych produkcji Disneya oraz do uniwersów Marvela i Gwiezdnych Wojen. Mam nadzieję, że treści oferowane w Polsce przez Disney+ będą naprawdę wysokiej jakości i że tłumaczenia będą trzymały poziom. Przekonamy się o tym już latem!