Nowa funkcja zmierza do Gmaila

Google na co dzień dokłada wszelkich starań by na bieżąco ulepszać i rozwijać wszystkie swoje najważniejsze usługi. Dlatego też regularnie jesteśmy raczeni przydatnymi nowościami w serwisach takich jak Google Maps, YouTube czy Gmail. Tym razem bardzo ciekawe rozwiązanie zostanie wdrożone w ramach poczty z Mountain View. Ucieszy szczególnie osoby robiące zakupy w Internecie.

Gmail pomoże w śledzeniu Twoich paczek!

Jeśli zdarza się Wam często robić zakupy w Internecie to na pewno spotkaliście się z sytuacjami, w których jechało do Was kilka paczek i trudno było się połapać w linkach do ich śledzenia. Google wychodzi nam właśnie naprzeciw. W Gmailu pojawi się nowość pozwalająca na śledzenie naszych przesyłek dzięki mailom, w których zazwyczaj otrzymujemy numery przesyłek.

Oczywiście na takie śledzenie będziemy musieli wyrazić zgodę w powiadomieniu, które wkrótce powinno zagościć w skrzynkach odbiorczych użytkowników. Rozwiązanie będzie szczególnie przydatne podczas gorączki przedświątecznych zakupów. W nowej funkcji zaszytych zostanie kilka praktycznych rozwiązań. Na przykład, jeśli okaże się, że nasze zamówienie jest opóźnione, Google umieści etykietę opóźnienia we wpisie i przeniesie wiadomość e-mail na górę skrzynki odbiorczej. W ten sposób nie powinno nas zaskoczyć to, że nasze zakupy nie dotrą na czas.

Czytaj też: Google pracuje nad nową, ważną usługą!

Cieszy fakt, że Google intensywnie pracuje nad rozwojem swoich usług. Gmail to zdecydowanie jedna z najważniejszych oraz najbardziej popularnych. Liczę na to, że w najbliższych miesiącach możliwości drzemiące w poczcie koncernu z Mountain View będą dalej szlifowane. Czekamy na kolejne wieści!

Grafika tytułowa: Rajeshwar Bachu / Unsplash