Google pracuje nad nową, ważną usługą!

Google stara się nieustannie usprawniać swoje istniejące usługi, z których korzystamy na co dzień. Zdarza się też jednak, że Amerykanie serwują nam przełomowe rozwiązania mogące wywrzeć pozytywny wpływ na lokalne społeczności. Nie sposób nie wspomnieć tu o ważnej nowości znanej pod nazwą FloodHub. Co warto o niej wiedzieć?

FloodHub na pomoc zagrożonym obszarom?

Powodzie są bardzo ważnym problemem w skali globalnej. Tego typu zdarzenia pogodowe rokrocznie rujnują życie milionów ludzi na całym świecie. Dlatego tak ważną kwestią jest skuteczne im przeciwdziałanie. Z myślą o zagrożonych obszarach Google stworzyło FloodHub. Owo rozwiązanie odpowiadać będzie za informowanie osób mieszkających w zagrożonych regionach o możliwości wystąpienia powodzi.

Informacje o przewidywanych powodziach to dzieło sztucznej inteligencji. Jest ona w tym przypadku na tyle zaawansowana, że analizuje dane meteorologiczne, hydrologiczne i zdjęcia satelitarne. W przypadku wykrycia zagrożenia, serwis FloodHub z wyprzedzenie ma alarmować zarówno lokalne służby, jak i mieszkańców danego regionu.

Gdzie dostępny jest w tej chwili FloodHub? Usługa została uruchomiona globalnie, jednak powiadomienia o mogących nadejść powodziach są w tej chwili dostępne dla następujących krajów: Brazylia, Kolumbia, Sri Lanka, Burkina Faso, Kamerun, Czad, Demokratyczna Republika Konga, Wybrzeże Kości Słoniowej, Ghana, Gwinea, Malawi, Nigeria, Sierra Leone, Angola, Sudan Południowy, Namibia, Liberia oraz Republika Południowej Afryki.

Czytaj też: Sprawdziłem hulajnogi Hoolam!

W niedalekiej przyszłości powiadomienia z FloodHub będą udostępniane dla kolejnych krajów. Być może z czasem dotrą także do Polski. Takie inicjatywy są bardzo potrzebne biorąc pod uwagę to, że pogoda jest w ostatnich latach coraz bardziej nieprzewidywalna.

Grafika tytułowa: henry perks / Unsplash