Nowa funkcja Galaxy S22 Ultra ma poprawić jakość zdjęć

Na razie głównym aparatem pozostanie sensor o rozdzielczości 108 Mpix, i choć pod wieloma względami jest to wciąż jedno z najlepszych rozwiązań na rynku, to producent próbuje dodać mu powabu.

Aparat o rozdzielczości 108 Mpix pojawił się we flagowcach Samsunga już w ubiegłym roku, wraz z premierą Galaxy S20 Ultra. W nadchodzącym modelu Galaxy S22 Ultra jego wydajność i precyzja ma zostać dodatkowo podkreślona dzięki funkcji “Detail Enhancer”, dostrzeżonej przez Material IT Korea. 

Namierzona w kodzie funkcja miałaby przyczynić się do robienia lepszych zdjęć makro. Jednocześnie jak przypominają dziennikarze, sensory 108 Mpix nie pozwalają na zbliżanie się do fotografowanego obiektu, zmuszając użytkowników do przycinania kadru lub przełączania się na obiektyw ultraszerokokątny, dlatego możliwe, że w nowej funkcji Samsung połączy dane z aparatu głównego i szerokokątnego. To, czy nowe oprogramowanie ma być przede wszystkim wzmocnieniem makro, czy też głównego sensora, pozostaje na razie tajemnicą – wg “SamMobile” wzmacniacz detali może być uzupełnieniem dedykowanego trybu fotografii w aplikacji Samsung Camera. Ma też być odpowiedzią koreańskiego producenta na pozwalający wykonywać zdjęcia makro z niewielkiej odległości obiektyw Microlens, znany z Oppo Find X3 Pro.

Czytaj też: Jaki smartfon jako pierwszy otrzyma sensor 200 Mpix od Samsunga?

Warto przypomnieć, że początkowo spekulowano na temat wykorzystania w Galaxy S22 Ultra nowego sensora o rozdzielczości 200 Mpix, co jednak prawdopodobnie nie nastąpi co do 2023 roku, dlatego producent pracuje nad wzmocnieniem obecnych aparatów. Na razie funkcja “Detail Enhancer” miałaby stać się atrakcyjnym dodatkiem w nadchodzącej premierze. Serwis Android Authority spekuluje jednak, że wkrótce miałaby też uzupełnić wcześniejsze flagowce znanego z aktualizacji wcześniejszych modeli Samsunga – Galaxy S20 i S21 Ultra czy Galaxy Note 20 Ultra. 

Żródła: Android Authority, SamMobile, fot: Angela Compagnone/ Unsplash