Czekasz na Samsunga Galaxy S22? Musisz uzbroić się w cierpliwość

Koreański producent wraca do tradycji z czasów sprzed pandemii – pierwsze wydarzenie z cyklu Unpacked odbędzie się najprawdopodobniej w lutym.

W tym roku pierwsze wydarzenie z serii Samsung Unpacked odbyło się już 14 stycznia i przyniosło premierę serii Galaxy S21. To wyjątek w najnowszej historii koreańskiej firmy, która wcześniejsze smartfony prezentowała w lutym lub w marcu, i wygląda na to, że raczej nie zapoczątkuje nowej świeckiej tradycji – między innymi z powodu opóźnionej o kilka miesięcy premiery Samsunga Galaxy S21 FE oraz sytuacji na rynku półprzewodników, która nie oszczędziła największych, na czele z Apple. 

Czytaj też: Wygląd Samsunga Galaxy S22 Ultra ujawniony na przecieku!

Mając na uwadze to, że producent będzie chciał uniknąć marketingowej kanibalizacji dwóch produktów, a wprowadzanie tańszej wersji na kolejnych rynkach będzie wymagało czasu, prawdobny termin zaprezentowania Galaxy S22 wg informacji SamMobile to druga połowa lutego. Pierwszy z eventów z cyklu Unpacked odbędzie prawdopodobnie kilka dni przed startem targów Mobile World Congress 2022 w Barcelonie, które zaplanowano na 28 lutego. To prawdopodobnie oznacza, że w przeciwieństwie do efektownej premiery Galaxy S20 FE, nowe wcielenie tańszej wersji nie doczeka się własnego wydarzenia. 

Trudno nie dostrzec tu pewnej sprzeczności – z jednej strony Samsung chce uniknąć zdominowania S21 FE przez nową generację, z drugiej rezygnuje z promocyjnych fanfar dla pierwszej z przyszłorocznych premier, która może doczekać się tylko skromnej informacji prasowej. Nie ulega jednak wątpliwości, który ze smartfonów ma dla Koreańczyków biznesowy priorytet – FE ma być tylko przedsmakiem dla flagowców. Ceny za poszczególne modele w serii Galaxy S22 mają wahać się od 799 dolarów (ok. 3250 zł)  do 1199 dolarów (ok. 4875 zł). 

Źródło: SamMobile, Fot: Actu Smartphone/ Twitter