Jaki smartfon jako pierwszy otrzyma sensor 200 Mpix od Samsunga?

Do tej pory pierwszeństwo zawsze miało Xiaomi. Tym razem chińską markę prawdopodobnie zastąpi inny, zaskakujący kandydat.

We wrześniu Samsung zaprezentował ISOCELL HP1, pierwszy na świecie sensor 200 Mpix, który do tej pory nie został wykorzystany w żadnym z nowych modeli smartfonów. Nie chodzi tylko o sprzęt Samsunga, bo Koreańczycy najprawdopodobniej sięgną po niego dopiero w 2023 roku. Do tej pory po sensory firmy w pierwszej kolejności sięgało Xiaomi, jednak tym razem, wg informacji leakera Ice Universe, pierwszeństwo ma zyskać Motorola. Należąca do Lenovo firma jest trzecia pod względem udziału w amerykańskim rynku i ustępuje tylko Samsungowi i Apple, a pierwszeństwo w zastosowaniu sensora, podobnie jak wyścig o tytuł pierwszego smartfona wykorzystującego chipset Snapdragon 8 Gen1, byłoby mocnym wizerunkowym wsparciem w walce z odjeżdżającą konkurencją. 

Czytaj też: Motorola Edge 20 Pro – test smartfona z aspiracjami i potencjałem

W tym roku Motorola wprowadziła kilka modeli z aparatem 108 Mpix, jak Moto G60, Moto Edge 20,  Moto Edge 20 Fusion czy Moto Edge 20 Pro, a w najbliższych dniach spodziewana jest jeszcze premiera Motorola Edge 30 Ultra, o którym jednak wiadomo, że będzie wykorzystywał sensor 50 Mpix. Ice Universe informuje, że Xiaomi wykorzysta ISOCELLA wkrótce po konkurencji, w drugim kwartale przyszłego roku. Dementuje również informacje na temat tego, że sensor miałby znaleźć się w nadchodzącym Galaxy S22 Ultra, który będzie wykorzystywał ulepszony sensor 108 Mpix. 

Fot: Samsung