NetEase odrzuca propozycję współpracy z Actiivision

Activision Blizzard, amerykański twórca gier, m.in. serii Warcraft, poinformował właśnie, że jego chiński wydawca NetEase odrzucił propozycję przedłużenia kończącej się 23 stycznia, umowy partnerskiej.

W oświadczeniu na stronie Weibo, spółka zależna amerykańskiej firmy Blizzard China poinformowała, że ​​skontaktowała się z NetEase w zeszłym tygodniu z propozycją przedłużenia współpracy i że firma z siedzibą w Hangzhou odmówiła.

„Szkoda, że ​​NetEase nie jest skłonny przedłużyć umowę o kolejne sześć miesięcy na dotychczasowych warunkach, ponieważ szukamy nowego partnera” – powiedział Blizzard China.

Activision Blizzard w listopadzie powiedział, że zakończy 14-letnią współpracę z NetEase, drugą co do wielkości firmą zajmującą się grami w Chinach. Ogłoszenie wstrząsnęło całą branżą, ponieważ partnerstwo było powszechnie postrzegane jako jedno z najbardziej lukratywnych w grach wideo.

NetEase w listopadowym podsumowaniu zysków powiedział, że dołożył wszelkich starań w negocjacjach, ale uznał proponowane warunki, o które prosiła amerykańska firma, za niedopuszczalne.

Activision Blizzard został bez chińskiego wydawcy i powiedział w grudniu, że prowadzi rozmowy z potencjalnymi partnerami. W przeciwieństwie do innych krajów zagraniczne firmy zajmujące się grami zazwyczaj potrzebują chińskiego wydawcy, zanim będą mogły wydawać gry w Chinach.

Swoją pozycję w Chinach NetEase zawdzięcza głównie publikowaniu gier Activision Blizzard. W ostatnim czasie firma przyspieszyła rozwój własnych możliwości tworzenia gier, które w tej chwili stanowią ponad 60% przychodów.

Czytaj także: Przejęcie Activision Blizzard – nowe problemy na horyzoncie!